Kraków 2023 - Kickboxing: złoty akcent na zakończenie
European Games Krakow-Malopolska 2023

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 02.07.2023, 16:55

Złotym medalem Roberta Krasonia (FC -86 kg) zakończyli reprezentanci Polski w kickboxingu swój udział w III Igrzyskach Europejskich. Polacy na podium stawali pięciokrotnie.

Areną zmagań była hala w Myślenicach, na której wcześniej walczyli specjaliści od muaythai. Formuła zawodów w tej nieolimpijskiej dyscyplinie sportu była zbliżona do tej, którą wcześniej oglądaliśmy w tajskim boksie. W każdej z konkurencji rywalizowało po 8 zawodników, a więc wygrana w pierwszym, ćwierćfinałowym pojedynku, dawała już miejsce na podium.

Do rozdania było 16 kompletów medali. Po 8 na każdą z płci, przy czy ma tę ósemkę składały się 3 kategorie wagowe w formule full contact, 3 w formule point fighting i 2 w formule light contact.

Z 10 biało-czerwonych, ćwierćfinały udało się przejść połowie z nich. Naszą silną stroną okazała się walka w pełnym kontakcie (walka odbywa się w ringu, a nie na tatami). Ostatecznie tylko w tej formule nasi reprezentanci zdołali wywalczyć miejsca na podium. Wczoraj swoje półfinałowe walki przegrali: Kinga Szlachcic (-60 kg), Karolina Juja (-70 kg), Oskar Sobański (-63,5 kg) i Jakub Pokusa (-75 kg). Awans do finału wywalczył za to Robert Krasoń (-86 kg) i to jemu kibicowaliśmy ostatniego dnia igrzysk.

W finale z reprezentującym Hiszpanię Mohamedem Hamdim Hajjim, Krasoń wygrał na punkty u wszystkich sędziów i ostatecznie pewnie tryumfował 3:0. Tym samym nie tylko wywalczył pierwsze polskie złoto Igrzysk Europejskich w kickboxingu, ale i zakończył medalowe żniwo gospodarzy na całych zawodach 13. złotym medalem. Krążek Krasonia to też 50. medal Polaków na krakowskich igrzyskach.