Kopecky w Czechach znowu niezwyciężony

• Data publikacji: 27.08.2018, 15:47

Reprezentanci Skoda Motorsport, Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrali Barum Czech Rally Zlin – szóstą, ostatnią z asfaltowych rund tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Europy. Kopecky i Dresler byli najszybsi na drugim etapie rajdu. W klasyfikacji generalnej wyprzedzili o 7,5 sekundy liderów ERC, Alekseya Lukyaniuka i Alekseya Arnautowa.

Duet dwóch Alekseyów  z kolei dzięki drugiemu miejscu powiększył swoją przewagę lidera Mistrzostw Europy, obecnie na jego koncie jest 35 punków więcej niż u drugich  Bruna i Hugo Magalhaesami.  Portugalska załoga zaprezentowała w okolicach Zlina słabe tempo, ale opuszcza Czechy z 2 punktami za 9. miejsce w generalce.

Dani Sordo, startujący po raz pierwszy Hyundaiem i20 R5, w gościnnym starcie w ERC, zajął trzecie miejsce. Sordo, pilotowany przez Carlosa del Barrio, utrzymał podium o 0,3 sekundy przed najszybszymi na ostatnim odcinku, Miroslavem Jakesem i Petrem Machu. Czesi po najlepszym rezultacie drugiego przejazdu odcinka Kasavy odebrali czwartą lokatę Nikolayowi Gryazinowi i Yaroslavowi  Fedorovowi – najszybszym w ERC Junior U28.

Piąte miejsce klasyfikacji generalnej zajęli Fabian Kreim i Frank Christian, którzy wskoczyli na to miejsce, po tym, jak Filip Mares i Jan Hlousek nie ukończyli przedostatniego odcinka specjalnego. Równocześnie przypadło im drugie miejsce w klasyfikacji ERC Junior U28, w której obronili prowadzenie. Trzeci wśród juniorów do lat 28 byli Chris Ingram i Ross Whittock.

W Barumce wystartowały także trzy Polskie załogi. Marcin Babraj, pilotowany przez Michała Majewskiego, zajęli wysokie 35. miejsce. Załoga Go+ Cars wygrała w klasie RC3 z ponad 7-minutową przewagą. Pan Jarek wraz z Michałem Poradziszem zajęli 56. miejscie w klasyfikacji generalnej, a jadąca bliźniaczym Hyundaiem i20 Coupe, załoga Sebastian Teter/ Tomasz Borko miejsce 61.

Kolejne zmagania zawodników biorących udział w Mistrzostwach Europy już podczas 75. Rajdu Polski. 7 rundy ERC, która rozpocznie się już 21 września w Mikołajkach