Wimbledon: porażka Magdy Fręch
Peter Menzel/Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.07.2023, 17:47

Magdalena Fręch przegrała z Ons Jabeur w pierwszej rundzie Wimbledonu. Polka uległa w dwóch setach 3:6, 3:6.

Pierwszy dzień rywalizacji na londyńskich kortach był dla Polaków bardzo udany. Cała trójka naszych zawodników awansowała do drugiej rundy bez straty seta. Dużo trudniejsze zadanie czekało Magdalenę Fręch, która zmierzyła się z Ons Jabeur. Tunezyjka słynie z dobrej gry na trawie, co potwierdzał jej zeszłoroczny finał Wimbledonu.

Początek spotkania był wyrównany. Panie grały gem za gem aż do piątego gema. Wtedy łodzianka przy swoim podaniu musiała wychodzić ze stanu 0:40. Dwa pierwsze break pointy udało się jej obronić, ale przy trzecim, została przełamana. Mecz pozostawał wyrównany, jednak w decydujących momentach klasę pokazywała wyżej notowana z tenisistek. Tunezyjka przyspieszała grę, wywierając na Polce presję. Małe problemu przy własnym podaniu eliminowała asami lub wygrywającymi serwisami. Jabeur przełamała jeszcze raz na koniec seta i po 32. minutach zapisała na swoim koncie pierwszą partię.

W drugiej odsłonie Tunezyjka szybko uzyskała breaka. Fręch straciła serwis po bardzo długim gemie numer dwa. Jabeur wyszła na prowadzenie 3:0, ale w kolejnych minutach łodzianka podniosła poziom gry i odrobiła stratę podania. Niestety po dobrym returnie w ósmym gemie Polka dała się przełamać. Skutkowało to serwisem na mecz zeszłorocznej finalistki. Tunezyjka zwieńczyła spotkanie w godzinę i 18 minut.

Ons Jabeur (TUN) [6] - Magdalena Fręch (POL): 6:3, 6:3