Wimbledon: spokojny awans Świątek
Carine06 from UK/ Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 05.07.2023, 17:51

Iga Świątek pewnie awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Polka pokonała 6:2, 6:0 Sarę Sorribes Tormo.

Organizatorzy zdecydowali się ustawić mecz naszej najlepszej tenisistki w środę, choć wiele spotkań pierwszej rundy nie zostało rozegranych w ciągu dwóch inauguracyjnych dni rywalizacji. W tej sytuacji Świątek grała po raz drugi, a niektórzy uczestnicy nie wyszli na kort choćby raz. Polka zmierzyła się z doświadczoną Sarą Sorribes Tormo po raz pierwszy. Podobnie jak w spotkaniu z Lin Zhu liderka rankingu wygrała dwa pierwsze gemy. Hiszpanka nie poddała się i szybko odpowiedziała re-breakiem. Światek była jednak spokojna w swoich akcjach. Cierpliwie budowała przewagę w wymianach, by ostatecznie zadać decydujący cios. 30-latka starała się neutralizować ataki Polki za pomocą slajsa bekhendowego, ale na niewiele to się zdawało. Liderka rankingu grała coraz lepiej i po 40. minutach zamknęła seta, wygrywając 6:2.

Druga partia była jeszcze większym pokazem dominacji Świątek. Polka zwyciężyła bez straty gema, posyłając aż 14 zagrań kończących, przy dwóch niewymuszonych błędach. Imponująca była statystyka wygranych punktów w tym secie - 24:7. Tym samym po godzinie i dziesięciu minutach Polka awansowała do trzeciej rundy. W niej zagra z Diane Parry albo Petrą Martić.

Iga Świątek (POL) [1] - Sara Sorribes Tormo (ESP): 6:2, 6:0