Pływanie - MEJ: Misiak z pewnym finałem
DVIDSHUB/Wikimmedia/CC BY 2.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 06.07.2023, 19:05

Za nami trzeci dzień rywalizacji podczas pływackich mistrzostw Europy juniorów w Belgradzie. Z dobrej strony pokazał się Szymon Misiak.

Po udanych porannych eliminacjach do półfinału na 200 metrów stylem grzbietowym przystąpił Filip Suchański. Niestety naszemu reprezentantowi nie udało się awansować do finału. Ostatecznie Suchański miał dziewiąty czas półfinałów. Bardzo dobrze na 50 metrów stylem klasycznym spisał się Szymon Misiak. W eliminacjach zajął drugie miejsce, a w półfinale z czasem 22,87 sekundy był czwarty, co oczywiście dało mu awans do najlepszej ósemki. W finale na 1500 metrów na siódmej pozycji uplasował się Bartosz Kapała, który osiągnął rezultat 15:29,46.

W porannych eliminacjach 32. lokatę na 200 metrów stylem grzbietowym zajęła Natalia Janiszewska (2:19,63), co nie dało jej awansu do półfinału. W rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym przystąpiło trzech Polaków, ale żaden nie zmieścił się nawet w czołowej dwudziestce. Najlepszy z nich Mikołaj Kopiel był 24. Kacper Płoszka zajął 38. pozycję, a Bartosz Michta 41. Bartosz Loter na 200 metrów stylem klasycznym zajął 23. miejsce. Nasza 4x200 metrów stylem dowolnym kobiet nie zdołała awansować do finału po tym, jak w eliminacjach uplasowała się na dziesiątej lokacie.