Wimbledon: szybka porażka Rosolskiej
Andrew Campbell/ Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.07.2023, 13:33

Alicja Rosolska i Nadia Kiczenok przegrały w pierwszej rundzie debla w Wimbledonie. Polka i Ukrainka znacznie uległy Storm Hunter i Elise Mertens.

Bieżący rok nie był udany dla Alicji Rosolskiej. Brak korzystnych wyników powodował częste zmiany partnerek. W 2023 roku w żadnym z turniejów Polka nie wygrała dwóch spotkań. W Wimbledonie jej partnerką była Nadia Kiczenok. Polsko-ukraiński duet "uformował" się w czerwcu, ale dotychczasowy bilans wynosił 1:3. W pierwszej rundzie rywalkami Rosolskiej i Kiczenok była para rozstawiona z trójką - Storm Hunter i Elise Mertens.

Pierwszy set to całkowita dominacja wyżej notowanego duetu. Polka i Ukrainka ani razu nie wygrały własnego gema serwisowego, a  przy returnie zdobyły tylko dwa punkty. Australijka i Belgijka w 19 minut wygrały 6:0. Druga partia była nieco bardziej wyrównana. Rosolska i Kiczenok szybko straciły serwis, ale w piątym gemie miały swoje szanse na re-breaka. Niestety nie wykorzystały sześciu break pointów, a trzy gemy później znów Hunter i Mertens przełamały i wygrały cały mecz. Pojedynek trwał niemal równą godzinę.

Storm Hunter/Elise Mertens (AUS/BEL) [3] - Alicja Rosolska/Nadia Kiczenok (POL/UKR): 6:0, 6:2