Pływanie - MEJ: Szymon Misiak ze srebrnym medalem
DVIDSHUB/Wikimmedia/CC BY 2.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 07.07.2023, 19:05

Świetnie podczas czwartego dnia mistrzostw Europy juniorów w pływaniu spisał się Szymon Misiak. Na basenie w Belgradzie Polak zdobył srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Nasz junior dobrze już się spisał w eliminacjach i półfinale, w których zajmował odpowiednio drugie i czwarte miejsce, co powodowało, że był w gronie kandydatów do medalu. W finale Misiak uzyskał czas 22,75 sekundy, zdobywając srebrny medal. Lepszy od niego o 0,19 sekundy był jedynie Lorenzo Ballarati. Podium uzupełnił Davide Passafaro (22,81 sekundy).

W półfinale na 200 metrów stylem motylkowym wystartowały Klara Kowalska oraz Natalia Piekarska, jednak obie Polki nie zdołały awansować dalej. Kowalska z wynikiem 2:13,58 zajęła dziewiątą lokatę, a Piekarska uzyskała czas 2:16,59 i zajęła szesnastą pozycję.

Aż cztery Polki wzięły udział w eliminacjach na 100 metrów stylem dowolnym. Najlepiej spośród naszych reprezentantek wystartowała Gabriela Król, która zajęła 24. pozycję. Julia Kulik była 29., Zofia Sobczak 32., a Barbara Walczak 35. Awansu do kolejnej fazy nie wywalczył także Mikołaj Popiel w rywalizacji na 400 metrów stylem zmiennym. Ostatecznie Popiel uplasował się na 19. lokacie.

Dwunastą pozycję w sztafecie mieszanej 4x100 metrów zajęła Polska, a do awansu naszej kadrze zabrakło 0,76 sekundy. Odbyły się także eliminacje na 800 metrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn, ale i tutaj nikt nie zdołał przebić się dalej. Wśród juniorek Maria Czubak była 17., a u juniorów Bartosz Kapała zajął 13. pozycję. Natomiast Jerzy Larys uplasował się dwie lokaty niżej.