Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.07.2023, 17:54

Magda Linette i Bernarda Pera zameldowały się w drugiej rundzie debla w Wimbledonie. Polka i Amerykanka pokonały Katarzynę Piter i Tatjanę Marię.

Szósty dzień w Wimbledonie nie przyniósł singlowych pojedynków biało-czerwonych. Na korcie pojawiły się za to Magda Linette tradycyjnie w parze z Bernardą Perą. Początkowo ich przeciwniczkami miały być Shelby Rogers i Yanina Wickamyer, ale się wycofały. W ich miejsce pojawiła się inna Polka, Katarzyna Piter, która zagrała u boku Tatjany Marii. Z powodu opadów deszczu mecz odbył się z trzygodzinnym opóźnieniem. Niespodziewanie pierwsze przełamanie uzyskał polsko-niemiecki duet. Linette i Pera nie pozostały dłużne i od razu odpowiedziały re-breakiem. Piter i Maria nie wykorzystały break pointa w piątym gemie, a w szóstym ponownie nie utrzymały serwisu. Do końca seta podające pewnie wygrywały gemy serwisowe i to Polka i Amerykanka cieszyły się z wygranej partii.

W drugim secie lepsze były zwyciężczynie inauguracyjnej odsłony. W trzecim gemie ich rywalki obroniły dwa break pointy, ale w kolejnym gemie serwisowym straciły podanie. Przy wyniku 4:2 ponownie zaczął padać deszcz, co poskutkowało przerwaniem gry. Tym razem pauza trwała pół godziny. Po wznowieniu niewiele się zmieniło. Linette i Pera dołożyły jeszcze jednego breaka i wygrały cały mecz. Ich kolejnymi rywalkami będą posiadaczki dzikiej karty - Naikhta Bains i Maia Lumsden.

Magda Linette/Bernarda Pera (POL/USA) - Katarzyna Piter/Tatjana Maria (POL/GER): 6:3, 6:3