Piłka nożna - ME U19: remis z Włochami zamyka drogę do półfinału

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 09.07.2023, 20:10

Reprezentacja Polski zremisowała z Włochami 1:1 w ostatnim meczu grupowym rozgrywanych na Malcie mistrzostw Europy do lat 19 w piłce nożnej. Większa liczba strzelonych bramek przy równej liczbie punktów i identycznym bilansie bramkowym dawała naszym rywalom awans do półfinału.

Po dwóch kolejkach jasne było, że Portugalczycy zajmą pierwsze miejsce w grupie, o drugie rywalizowali Włosi i Polacy, przy czym nasza drużyna potrzebowała wygranej, remis promował naszych rywali. Mecz zaczął się najlepiej jak tylko mogliśmy sobie wyobrazić, bo już w 8. minucie było 1:0 dla podopiecznych trenera Brosza. Na uderzenie z dużej odległości zdecydował się Strzałek, włoski bramkarz popełnił błąd i przepuścił piłkę do bramki. W tym momencie Polacy byli w półfinale, jednak do końca meczu pozostawało ponad 80 minut. Nasi rywale rzucili się do odrabiania strat, nasza drużyna odpowiedziała również ofensywną grą, byliśmy świadkami naprawdę dobrego, szybkiego spotkania z dużą ilością sytuacji podbramkowych i strzałów. Jeden jednak tylko znalazł drogę do siatki - w 34. minucie lewą stroną pognał Vignato, płasko dośrodkował w pole karne, a tam znalazł się Hasa, który strzelał do praktycznie pustej bramki.

W drugiej części gry Polacy przeważali, a Włosi koncentrowali się bardziej na obronie korzystnego wyniku, choć szukali też okazji na objęcie prowadzenia. Mecz stał nadal na niezłym poziomie, brakowało jednak wykończenia i skuteczności pod obiema bramkami. Z czasem włoska ekipa w typowy dla siebie sposób, grając na czas, wyolbrzymiając faule i wymuszając na sędziach korzystne dla siebie decyzje wybijała Polaków z rytmu. Do ostatnich sekund bramka dla naszego zespołu wisiała na włosku, ale mecz zakończył się remisem, który uradował Włochów.

W drugim meczu Portugalia pokonała Maltę 2:1 i z kompletem punktów wygrała grupę.

Polska - Włochy 1:1 (1:1)
Bramki: Strzałek 8' - Hasa 34'
Polska: Zych - Lewicki (55 Brzozowski), Smoliński, Matysik, Drapiński, Bugaj (82 Kaczmarski) - Kowalczyk (46 Urbański), Kozubal, Strzałek (70 Kowalski) - Nsangou (46 Pieńko), Majchrzak
Włochy: Mastrantonio - Dellavalle, Chiarodia, Regonesi - Missori, Faticanti (77 Amatucci), Ndour, Hasa, Vignato (77 Koleosho), Kayode - Esposito (83 Turco)
Żółte kartki: Majchrzak, Lewicki - Faticanti, Missori, Ndour, Turco
Sędziował: Gergő Bogár (Węgry)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.