Lotto Ekstraklasa: cenna wygrana Piasta

• Data publikacji: 02.11.2018, 22:23

W drugim piątkowym spotkaniu Piast Gliwice podejmował na własnym terenie Wisłę Kraków. Miejscowi zwyciężyli 2:0 i awansowali na pozycję wicelidera.

Już w 7. minucie zrobiło się bardzo gorąco pod bramką przyjezdnych. Po uderzeniu Hateleya i odbiciu piłki przez jednego z defensorów Wisły, futbolówka trafiła w słupek. Kwadrans później gliwiczanie już prowadzili. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjnym uderzeniem głową popisał się Dziczek. Piast szukał kolejnych bramek jeszcze przed przerwą, ale strzał Parzyszka dobrze wybronił Lis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Krakowianie częściej znajdowali się przy piłce, ale nie byli w stanie przekuć tego na okazje strzeleckie. W 70. minucie ponownie zaatakował Piast, jednak i tym razem skutecznie interweniował Lis. Kilka chwil później Wiślacy odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę. Wynik spotkania płaskim uderzeniem z siedemnastu metrów ustalił Sokołowski.