MEU23iJ w kolarstwie torowym: bez polskich sukcesów trzeciego dnia

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 13.07.2023, 22:16

Bez polskich zdobyczy medalowych zakończył się trzeci dzień Mistrzostw Europy U23 i juniorów w portugalskiej Anadii.

Trzeci dzień na europejskim czempionacie rozpoczął się od kwalifikacji juniorskiego sprintu, w których Kacper Kwiatek zajął siódme, a Kamil Kordalski dziewiąte miejsce. Niestety obaj Polacy przegrali swoje pojedynki w 1/8 finału i nie zobaczymy ich jutro w rozgrywce o medale. W tej samej konkurencji wśród pań do lat 23 Nikola Seremak była ósma, Nikola Wielowska nie przystąpiła do zawodów. Seremak w 1/8 finału za przeciwniczkę miała Holenderkę Kalee, ale wyszła z tego starcia obronną ręką, niestety w ćwierćfinale dwukrotnie za mocna okazała się Brytyjka Finucane i nasza reprezentantka zakończyła już dziś swoją przygodę ze sprintem.

Poza finałami wyścigu indywidualnego na dochodzenie w kategorii juniorskiej znaleźli się nasi reprezentanci. Maria Klamut i Weronika Wąsaty zajęły odpowiednio 7. i 8. lokatę, tutaj medal złoty zdobyła Włoszka Venturelli pokonując w finale Belgijkę Hesters, podium uzupełniła kolejna przedstawicielka Italii Alice Toniolli, która wyprzedziła minimalnie Brytyjkę Jamieson. Na gorszych pozycjach zameldowali się nasi panowie, bo Wiktor Gałdyn został sklasyfikowany na 11. miejscu, a Marceli Pera na 15. W finałach brylowali Brytyjczycy, którzy zgarnęli złoto (Brennan) i brąz (Wiggins), srebro zdobył Włoch Giaimi.

Czwarte miejsce zajęły nasze kolarki U23 w pierwszym biegu drużynowym na dochodzenie, potem niestety nie było tak dobrze i Polki nie awansowały do finałów, zajmując szóstą pozycję. Na podium stanęły kolejno Brytyjki, Francuzki i Włoszki. Nasi kolarze w pierwszej odsłonie zajęli piąte miejsce, niestety tej lokaty nie udało się później utrzymać i ostatecznie zajęli siódme miejsce. Tu złoto zdobyła Wielka Brytania przed Włochami, Belgia w walce o brąz wyprzedziła Niemcy.

Bez polskich sukcesów rozegrał się wyścig na kilometr panów do lat 23, gdzie Eliasz Bednarek zajął daleką 15. pozycję. Kolejny złoty krążek do włoskiego konta dopisał Matteo Bianchi, srebro przypadło Niemcowi Weinrichowi, a brąz Holendrowi Koolowi.

Dziś dokończone zostały juniorskie sprinty pań, w finale najlepsza była Ukrainka Kieluch, która 2:1 pokonała Francuzkę Drouode, brązem zadowolić się musiała Brytyjka Rand.