El. Ligi Mistrzów: Raków rozgromił Florę i gra dalej!
YT/RKS Raków Częstochowa

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 18.07.2023, 20:57

Spotkanie rewanżowe pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów sezonu 23/24 pomiędzy Florą Tallinn a Rakowem Częstochowa zakończyło się bardzo pewnym zwycięstwem polskiego zespołu 3:0, który to dzięki temu zameldował się w kolejnej rundzie.

Zeszłotygodniowa rywalizacja w Częstochowie zakończyła się skromnym triumfem Rakowa 1:0, zatem sprawa awansu przed rewanżową potyczką z pewnością była otwarta, chociaż to polska drużyna wydawała się faworytem.

Od początku meczu to Polacy byli stroną przeważającą. Już w 25. minucie Ben Lederman był bardzo blisko gola, ale jego uderzenie zatrzymało się jedynie na słupku. Tuż przed końcem pierwszej części gry blisko powodzenia był również Bartosz Nowak, ale ostatecznie gola też nie ujrzeliśmy.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla podopiecznych Dawida Szwargi. Już w 47. minucie świetne podanie Zorana Arsenicia odebrał Łukasz Zwoliński i pewnie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W kolejnych minutach "Medaliki" dalej w pełni kontrolowały sytuację na placu gry. W 59. minucie Raków prowadził już 2:0. Kolejny gol Zwolińskiego, tym razem po podaniu Frana Tudora. Raków jednak nie zamierzał się zatrzymywać i dalej napierał do przodu. W 85. minucie piękne trafienie z okolic 15 metra zaliczył Grek Giannis Papanikolaou. Flora nie obudziła się po trzecim golu, a już trzy minuty później dostała kolejnego gonga. Na szczęście dla Estończyków gol Fabiana Piaseckiego został jednak anulowany po analizie VAR. Wynik, pomimo kolejnych prób ekipy spod Jasnej Góry, już się nie zmienił i Raków bardzo pewnie wygrał 3:0 i zameldował się tym samym w drugiej rundzie eliminacji.

Flora Tallinn – Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Bramki: 47' Zwoliński, 59' Zwoliński, 85' Papanikolaou

Flora: Grunvald - Lilander, Kuusk, Seppik (83' Sapovalov), Husaar - Vassiljev, Miller - Ojamaa, Alliku, Kuraksin (68' Lipp) - Reinkort (62' Mihhaylov)

Raków: Kovacević - Rundić, Arsenić, Svarnas - Carlos (80' Sorescu), Lederman, Papanikolaou, Tudor (80' Wdowiak) - Cebula (68' Koczergin), Zwoliński (68' Piasecki), Nowak (68' Yeboah)

Żółte kartki: 68' Seppik - 58' Svarnas

Sędzia: Marian Alexandru Barbu