Pięciobój nowoczesny - MŚ U19: Bartosz Szmytke w finale
UIPM communications

Pięciobój nowoczesny - MŚ U19: Bartosz Szmytke w finale

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.07.2023, 23:18

Świetny czas przeżywa w ostatnich tygodniach młody polski pięcioboista, Bartosz Szmytke. Niedawno zdobył w Aleksandrii trzy medale mistrzostw świata w kategorii do lat 17, dziś jako jedyny z Polaków wywalczył awans do indywidualnego finału w kategorii do lat 19.

 

Nasza nadzieja na wielkie seniorskie sukcesy w niedalekiej przyszłości w swojej grupie eliminacyjnej zaczął od 3. miejsca na torze przeszkód, po czym po raz kolejny błysnął w swojej koronnej konkurencji, czyli pływaniu. W Aleksandrii w finale zszedł poniżej 2 minut, tu do wygranej w konkurencji wystarczyło 2:02.02. Oczywiście został liderem rywalizacji i pozostał nim przed startem laser runu pomimo 5. miejsca i 18 wygranych walk w rundzie zasadniczej szermierki. Kombinację nasz zawodnik pobiegł bardzo spokojnie, przeciął linię mety za Turkiem Tasyaranem Kivancem, spokojnie meldując się w finale konkurencji.

 

Sztuka ta nie powiodła się pozostałym naszym zawodnikom. Franciszek Dubrawski był 14. w grupie C eliminacji, tej samej, którą tak pięknie zaliczył Szmytke. Także 14. lokatę, tyle że w grupie B zajął Igor Radomyski. Wreszcie w grupie A miejsce 14., a jakże, zajął Adam Machaj. Do lokat w czołowej dwunastce każdej z grup, która awansowała do finału, brakło Polakom niewielu punktów, ale nie zmienia to faktu, że wicemistrz świata U17 będzie w decydującej rozgrywce medalowej osamotniony.

 

Jutro eliminacje pań z udziałem Hanny Jakubowskiej, Poli Wolskiej, Małgorzaty Karbownik oraz Katarzyny Dębskiej.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.