Bundesliga: Bayern znów traci punkty

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 03.11.2018, 17:32

To był kolejny slaby mecz Bayernu. Pomimo dużej dominacji nad zespołem Freiburga długo nie był w stanie zdobyć gola. Gdy zrobił to Serge Gnabry, szybko odpowiedziała drużyna Freiburga i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Kryzys Bayernu nadal trwa. Jego gra nie przypomina tej, do której nas przyzwyczaił. Owszem, nadal długo utrzymuje się przy piłce, ale nie ma lekkości tworzenia akcji. Tak też było w tym spotkaniu. Zawodnicy Bayernu coraz częściej decydują się na indywidualne akcje.

Wiele akcji Bayernu kończyło się strzałami z daleka, a były one niecelne. Pierwszą groźna akcję 26. minucie przeprowadził Robert Lewandowski. Jednak będąc juz w sytuacji sam na sam z Alexandrem Schwolowem nie był w stanie go pokonać. Bramkarz Freiburga uratował swoją drużynę ponownie w 35. minucie, kiedy obronił strzał Arjena Robbena. Jednak w pierwszej połowie Bayern grał zbyt wolno i nie zdobył gola.

W 54. minucie kibice na Alianz Arenie zamarli, kiedy zobaczyli piłkę w bramce Manuela Neuera. Na szczęście piłkarzy Bayernu przed utratą gola uratował ich centymetrowy spalony, na którym znalazł się Tim Kleindienst. W 58. minucie w użyciu był VAR. Sędzia ostatecznie nie podyktował karnego dla Bayernu, po zagraniu ręką w polu karnym.

Na kolejna okazje Bayernu musieliśmy czekać aż do 87. minuty, kiedy niewiele pomylił się Serge Gnabry. Trzy minuty później Niemiec był już bezbłędny, po kilkunastometrowym rajdzie uderzył mocno w kierunku bramki, a bramkarz był bez szans.

Radość kibiców Bayernu nie trwała długo. W 89. minucie po dośrodkowaniu Christiana Guntera piłkę do bramki skierował Lucas Holer i było 1:1. W  ostatniej minucie Lewandowski miał jeszcze szansę, ale nie skierował odpowiednio piłki i Bayern po raz kolejny w tym sezonie stracił punkty.

Bayern Monachium - SC Freiburg 1:1 (0:0)

Bramki: Gnabry 80' - Holer 89'