Serie A: Inter gromi Genoę, bezbarwny Piątek

• Data publikacji: 03.11.2018, 17:00

Inter Mediolan pokonał u siebie Genoę aż 5:0 i zachował pozycję wicelidera Serię A. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Roberto Gagliardini. Krzysztof Piątek tym razem na boisko wszedł z ławki i nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Inter od samego początku pokazał, że będzie chciał zdobyć komplet punktów. Już w 2. minucie Lautaro Martinez uderzył minimalnie niecelnie obok lewego słupka. Genoa nie chciała pozostać jednak dłużna i odpowiedziała za sprawą Darko Lazovicia. Strzał Serba także był niecelny. W 14. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Roberto Gagliardini otrzymał podanie w polu karnym i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Genoi. 120 sekund później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców pisał się Matteo Politano.

Dwa ciosy, które wyprowadzili piłkarze z Mediolanu pozwoliły im zdominować rywali. Ci nieśmiało próbowali zdobyć kontaktową bramkę, ale w ich poczynaniach brakowało konkretów, tak jak przy woleju Lazovicia. Inter schodził więc na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu, ale to nie był koniec ich strzeleckich popisów tego popołudnia.

Cztery minuty po wznowieniu gry drugi raz do siatki Genoi trafił Gagliardini. Napastnik dobił do bramki strzał Perisicia. 120 sekund później na boisko wszedł Krzysztof Piątek i już chwilę po tym mógł pokonać Handanovicia. Jego uderzenie głową po rzucie rożnym znakomicie odbił jednak słoweński golkiper.  Przez większą część drugiej połowy obie drużyny nie potrafiły skutecznie sobie zagrozić. W końcówce spotkania to Inter zdołał dobić całkowicie Genoę. Najpierw w pierwszej minucie doliczonego czasu gry podanie Keity Balde wykorzystał Joao Mario, a 180 sekund później strzelec czwartej bramki asystował przy trafieniu Radji Nainggolana.

Inter tym samym wrócił na pozycję wicelidera Serie A, bowiem stracił ją po wczorajszym zwycięstwie Napoli. Genoa jest w tym momencie jedenasta.

Inter Mediolan - Genoa 5:0 (2:0)

14', 49' Gagliardini, 16' Politano, 90+1' Joao Mario, 90+4' Nainggolan