Letni EYOF 2023: fenomenalny występ kadry 3x3 dziewcząt
Sebasports

Letni EYOF 2023: fenomenalny występ kadry 3x3 dziewcząt

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 28.07.2023, 21:52

Znakomity występ kadry koszykarek 3x3 podczas ostatniego dnia turnieju na Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy. Nasze zawodniczki przebyły drogę od ćwierćfinału aż do złotego medalu. Dwa krążki zdobyli Polacy w lekkiej atletyce.

 

Judo

 

Julia Magdalena Szymaniak w wadze do 70 kilogramów zaczęła od dwóch „wolnych losów”, by później przegrać z Brytyjką o znajomo brzmiącym nazwisku Julią Marczak. Polka jednak od razu mogła rywalizować w repasażach, gdzie uległa Ninie Mukunie z Francji. Oskar Krzynówek (-90 kilogramów) przegrał na starcie z Luigim Barbero z Włoch i zakończył rywalizację. Nicole Widlak (powyżej 70 kg) zaczęła od pokonania na ippon Niemki Peppy Plloehnert. W ćwierćfinale zawodów Polka uległa Francuzce Quesii Diankoleli-Biniakounou. W repasażach nasza zawodniczka uległa niestety Roxanie Visie z Rumunii.

 

Koszykówka 3x3

 

Rewelacyjne informacje z boiska w Mariborze. Polki zaczęły turniej koszykówki 3x3 od porażki, ale w każdym kolejnym meczu były już niepokonane. Aleksandra Burzyńska, Dominika Ulllmann, Natalia Rutkowska i Julia Jeziorna w ćwierćfinale pokonały Hiszpanki 19:17, w półfinale rozgromiły 18:8 Ukrainki, a w meczu o złoto wygrały z Niemkami 17:15. Znakomity prognostyk na przyszłość.

 

Lekkoatletyka

 

Polskie występy w przedostatnim dniu zmagań zaczął w rzucie młotem Gracjan Kluszczyński, ale Polak z rezultatem 61,53 skończył dopiero na 10. pozycji. Na medal nie musieliśmy czekać długo. Na dystansie 100 metrów przez płotki Zuzanna Zając uzyskała czas… 13,22 – identyczny jak dwie inne zawodniczki, ale zrównanie do tysięcznych sekundy dało Polce brązowy medal. Jeszcze lepiej poszło Oldze Szlachcie w kobiecym trójskoku – Polka z wynikiem 13,29 zajęła drugą lokatę.

 

Finału na 3000 metrów mężczyzn nie ukończył Jakub Abramczyk. Bez medalu rywalizację w skoku wzwyż z rezultatem 2,03 zakończył Sebastian Antosiak. Niestety, nie poszło naszym też w ostatnich konkurencjach na bieżni. Sztafeta szwedzka kobiet została zdyskwalifikowana, za to męska po słabym biegu nie weszła do finału. W finale rzutu oszczepem kobiet 11. miejsce (41,44) zajęła Magdalena Kata. W ostatnim finale dnia – chodzie na 5 kilometrów kobiet – tę samą lokatę uzyskała Paulina Tomaszewska z czasem 24:49,60. Dwa medale w tym dniu to i tak był niezły wynik. 

 

Piłka ręczna

 

Nasze handballistki w piątek rozgrywały półfinał turnieju na Europejskim Festiwalu Młodzieży Europy. Niestety, reprezentacja Francji od początku była zdecydowanie lepsza, osiągnęła przewagę 10 goli, a ostatecznie "Trójkolorowe" zwyciężyły 35:23. Jutro w meczu o 3. miejsce Polki zmierzą się z Holenderkami. 

 

Pływanie

 

W ostatnim dniu rozegrano m.in. wyścig na 50 metrów stylem dowolnym kobiet – od eliminacji do finału. W wyścigu o medale płynęła Wiktoria Gracjasz, ale czas 26,25 wystarczył do piątego miejsca. Na 400 metrów u zmiennistów już w eliminacjach odpadł Miłosz Świderski. Blisko awansu do finału była polska sztafeta dziewczyn 4x100 metrów stylem zmiennym, ale niestety po trzecim miejscu w swoim wyścigu Polki odpadły z rywalizacji. Ten sam los spotkał chłopców, którzy nie zakwalifikowali się do finału. Jako ostatnia z Polek w sesji porannej odpadła Zofia Kondrasiuk na 800 metrów stylem dowolnym.

 

W wieczornej sesji odbyło się jeszcze kilka innych zmagań. W finale „klasyków” na 100 metrów Grzegorz Czogała z czasem 1:03,91 zajął 7. miejsce. Nie poszło również Jakubowi Katanie, który w finale 100 metrów motylkiem rezultatem 56,51 uplasował się na ostatniej pozycji.

 

Siatkówka

 

Naszym reprezentacjom w siatkarskich turniejach pozostała tylko walka o miejsca 5-8. Piątek był dniem, w którym nasi reprezentanci rywalizowali ze zmiennym szczęściem. U mężczyzn Polacy pewnie pokonali Greków 3:0, za to wśród dziewczyn lepsze od naszych reprezentantek w tym samym stosunku okazały się Chorwatki. Jutro panowie zagrają ze Słowenią, a panie z Turcją.

 

Tenis

 

Świetne wieści z kortu tenisowego. Duet Antoni Kasperski / Jan Sadzik miał w piątek rozegrać półfinał debla chłopców z Niemcami, ale przeciwnicy wycofali się z rywalizacji i dzięki temu nasza dwójka już czeka na jutrzejszy finał z parą rumuńską.

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.