Bundesliga: Borussia pokonała Wolfsburg

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 03.11.2018, 17:56

Borussia po raz kolejny dopisała do swojego dorobku trzy punkty i odjeżdża rywalom w tabeli. Tym razem skromnie, bo 1:0 pokonała Wolfsburg. Zarówno Łukasz Piszczek, jak i Jakub Błaszczykowski nie znaleźli się w kadrze meczowej.

Nieobecność tego pierwszego była spowodowana kontuzją, ale Błaszczykowski znów nie znalazł uznania w oczach trenera.

Nieznaczną przewagę miała Borussia, co udokumentowała golem w 27. minucie. Po dośrodkowaniu jeden z zawodników przedłużył piłkę, a całość strzałem głowa zamknął Marco Reus. Gracze z Dortmundu poczuli się trochę bardziej pewni siebie i wzięli na siebie ciężar kreowania gry. Mimo to niewiele z tego wynikło i do przerwy prowadzili 1:0.

Wolfsburg zrobił się trochę aktywniejszy po przerwie. Potrafił stworzyć zagrożenie pod bramką Romana Buerki'ego. Najpierw Maximilian Arnold huknął z dystansu, ale piłka na centymetry minęła słupek. Potem Renato Steffen po rzucie wolnym strzelił w kierunku bramki, ale bramkarz Borussii był górą w tej sytuacji.

Mecz nie opiewał w wiele sytuacji, a jedna skuteczna akcja wystarczyła Borussii na zgarnięcie trzech punktów.

Vfl Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:1 (0:1)

Bramki: Reus 27'