Lotto Ekstraklasa: osłabieni "Nafciarze" rozbili Śląsk

• Data publikacji: 03.11.2018, 20:00

W drugim, sobotnim meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy rozpędzony Śląsk podejmował zespół Wisły Płock. Grający od 28. minuty w osłabieniu goście rozbili Śląsk 0:3.

Pierwsze kilkanaście minut przebiegło w dość spokojnym tempie, choć więcej próbowali zdziałać goście z Płocka. Jednak ich próby strzałów z dystansu były blokowane przez defensorów Śląska, a z rzutów rożnych też niewiele wynikało. W 20. minucie, blisko swojej szesnastki, ręką zagrał Dominik Furman. Do piłki podszedł Marcin Robak, lecz uderzył obok słupka. Osiem minut potem, fatalnie przyjął sobie futbolówkę Adam Dźwigała, Robak chciał szybko wyjść z atakiem, ale obrońca "Nafciarzy" sfaulował i sędzia wyrzucił go z boiska. Mimo gry w przewadze, wrocławianie nie potrafili przedostać się w pole karne Wisły i zagrozić Thomasowi Dahne. Do przerwy więc nie zobaczyliśmy bramek.

Od początku drugiej połowy Śląsk ruszył do ataku, ale brakowało wykończenia. W 60. minucie, Cezary Stefańczyk sfaulował w polu karnym Roberta Picha i sędzia wskazał na jedenasty metr. Jednak po dokładnej analizie VAR, ku niezadowoleniu gospodarzy, zmienił swoją wcześniejszą decyzję. Pięć minut potem padł gol, ale dla przyjezdnych. Ładną, trójkową akcję, Ricardinho - Stępiński - Szymański wykończył ten ostatni. Po tej bramce goście dalej poszli za ciosem i cztery minuty później było już 0:2. Furman zagrał do Ricardinho, a ten z okolicy 35 metra, mierzonym strzałem pokonał wysuniętego Jakuba Słowika. Osłabiona Wisła nie zamierzała zwalniać i w 82. minucie dobiła swoich rywali. Znów pięknym podaniem popisał się Furman, a Giorgi Merebashvili zabawił się z dwójką obrońców i przy dalszym słupku posłał piłkę do siatki.

Śląsk Wrocław 0:3 Wisła Płock (0:0)

Bramki: Szymański (65'), Ricardinho (69'), Merebashvili (82')

Śląsk: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Cotra - Gąska, Augusto (56' Radecki), Chrapek (74' Pałaszewski), Cholewiak (66' Ahmadzadeh), Pich - Robak

Wisła: Dahne - Stępiński, Łasicki, Dźwigała, Stefańczyk - Furman, Rasak (38' Sielewski), Merebashvili, Szymański, Varela (71' Angielski) - Ricardinho (84' Zawada)

Żółte kartki: Golla - Stępiński

Czerwona kartka: Dźwigała

Sędzia: Zbigniew Dobrynin