Serie A: skuteczny Juventus pokonuje Cagliari

• Data publikacji: 03.11.2018, 22:24

W meczu 11. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał na własnym stadionie Cagliari 3:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie, jednak nie zachował czystego konta.

Niepokonane od trzech serii spotkań Cagliari przyjeżdżało na Allianz Stadium z nadzieją pokrzyżowania planów lidera Serie A i wywiezienia chociażby punktu. Juventus zaś, choć w dziesięciu kolejkach nie zaznał porażki, to po zwycięstwach Napoli i Interu miał już tylko trzy punkty przewagi nad najgroźniejszymi rywalami. W pierwszym składzie na to spotkanie w barwach gospodarzy znalazł się po raz kolejny Wojciech Szczęsny.

Piłkarze Juventusu postanowili już na początku spotkania powstrzymać wszelkie zapędy gości i już w 45. sekundzie zdobyli pierwszą bramkę. Dybala serią zwodów oszukał defensywę Cagliari i precyzyjnym strzałem pokonał Alessio Cragno.  W kolejnych minutach gospodarze utrzymywali przewagę, aktywny był w tej fazie Douglas Costa. Jego strzał z 11. minuty nie zaskoczył jednak bramkarza gości. W 18. minucie piłkarze Cagliari domagali się podyktowania rzutu karnego, jednak po interwencji systemu VAR, arbiter odgwizdał tylko rzut rożny. W 19. minucie po raz pierwszy w tym meczu interweniował Szczęsny po uderzeniu Pavolettiego. Juventus po imponującym początku zaczął pozwalać na więcej przeciwnikom, zatracając przy tym koncentrację i dokładność. Niewiele jednak wynikło z tego dla podopiecznych Rolando Marana. Choć wydawało się, że gospodarze odzyskali przewagę, w 36. minucie stracili bramkę. Joao Pedro otrzymał dość przypadkowo piłkę w polu karnym, bardzo łatwo uporał się z Cancelo i pewnym uderzeniem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Szczęście Cagliari nie trwało jednak długo, bo już w 38. minucie Bianconeri ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą  Bradarić, który nieatakowany przez przeciwnika umieścił piłkę we własnej bramce. Chwilę później ten sam zawodnik mógł zostać antybohaterem spotkania, jednak arbiter po konsultacji z VAR-em i obejrzeniu sytuacji na monitorze nie podyktował jedenastki za zagranie piłki ręką. W doliczonym czasie pierwszej połowy Ronaldo stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale jego strzał zatrzymał się na słupku.

Od początku drugiej części Juventus starał się kontrolować grę i długo utrzymywał się przy piłce. W 53. minucie przed szansą stanął Matuidi, jednak niecelnie główkował. Poza tą sytuacją niewiele działo się pod obiema bramkami, ale nadal inicjatywa należała do gospodarzy. Cagliari swoich szans szukało po stałych fragmentach gry. W 69. minucie ważną interwencję na przedpolu zanotował Szczęsny. Chwilę później przed dobrą szansą stanął Ronaldo, jednak uderzył z rzutu wolnego w mur. Goście starali się wyrównać, ale nie potrafili przeprowadzić groźnej akcji. W końcowych minutach Juventus zagroził ponownie Cragno. W 87. minucie Cuadrado po świetnym kontrataku ustalił wynik spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Ronaldo. Juventus utrzymał więc sześć punktów przewagi nad Interem i Napoli, Cagliari zaś zakończyło swoją serię bez porażki.

Juventus Turyn - Cagliari Calcio 3:1 (2:1)

Bramki: Dybala (1'), Bradarić (38' - gol samobójczy), Cuadrado (87') - Pedro (36')

Juventus: Szczęsny - De Sciglio, Bonucci, Benatia, Cancelo - Bentancur, Pjanić (70' Sandro), Matuidi (84' Barzagli) - Dybala, Ronaldo, Costa (46' Cuadrado)

Cagliari: Cragno - Srna, Piscane, Ceppitelli, Padoin (80' Sau) - Ionita (67' Farago), Bradarić (56' Cigarini), Barella - Castro - Pavoletti, Pedro

Żółte kartki: Matuidi - Bradarić, Pavoletti, Piscane

Sędziował: Maurizio Mariani