CS:GO: Na'Vi zwycięzcami BLAST Pro Series Copenhagen 2018

• Data publikacji: 03.11.2018, 22:41

BLAST Pro Series 2018 to był dwudniowy turniej, w którym brało udział sześć drużyn. Gry odbywały się w formacie BO1, każdy z każdym. W finale znalazły się dwie najlepsze drużyny po fazie grupowej, tym razem byli to Ninjas in Pyjamas oraz zwycięzcy tego turnieju, ukraińsko-rosyjski zespół Natus Vincere. W finale uporali się ze Szwedami 2:0.

Na'Vi podczas dwóch dni rozgrywek przegrało jedynie z europejskim superteamem FaZe Clan, którzy zakończyli zawody na czwartym miejscu, aczkolwiek wystarczyło to na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Ninjas in Pyjamas przegrało w fazie grupowej właśnie z Na'Vi oraz zremisowali z FaZe. Jak się okazało obie te drużyny pokonały głównego faworyta do zwycięstwa, "gospodarzy" turnieju, duńskie Astralis.

Finał to absolutny popis najlepszej "dwójki" świata, czyli Oleksandra "s1mple" Kostylieva oraz Denisa "electronic" Sharipova. Na szczególną uwagę jednak zasługuje nadzwyczajnie dobra postawa in-game leadera Danyla "Zeus" Teslyenki i Ioanna "Edward" Shukarieva. Ich świetna gra podczas pierwszej mapy jaką był Mirage pomogła dwóm gwiazdom światowego CS-a pokonać Patrika "f0rest" Lindberga i spółkę 16:10. Na drugiej mapie jaką było Inferno, Szwedzi postawili zdecydowanie twardsze warunki. Christopher "GeT_RiGhT" Alesund wyśmienicie prezentował się podczas poszczególnych rund, cieszyć mogła też postawa Denisa "dennis" Edmana, jednak "electronic" był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tego finału i to za sprawą jego doskonałej gry, jak i dobrej i co najbardziej zaskakujące równej gry reszty zespołu, to Na'Vi wygrało drugą mapę 16:12 i to oni są mistrzami BLAST Pro Series Kopenhaga 2018.