Pięciobój nowoczesny - MŚ: Maliszewska w półfinale
UIPM newsletter

Pięciobój nowoczesny - MŚ: Maliszewska w półfinale

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 23.08.2023, 23:22

Już wczoraj w brytyjski Bath Rozpoczęły się mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym. We wtorkowych sztafetach Polacy nie wystąpili, dziś trzy nasze reprezentantki wystąpiły w eliminacjach indywidualnych. Awans do półfinału uzyskała Anna Maliszewska.

 

Polka występowała w grupie B i spisała się w niej bardzo dobrze. Co prawda na pływalni miała dopiero 19. czas (2:21.12), ale za to świetnie poradziła sobie w szermierce. Wygrała 19 walk, co dało jej drugą lokatę w konkurencji i wysokie miejsce przed finałowym laser runem. Ostatecznie nasza zawodniczka finiszowała w grupie jako trzecia, za plecami jedynie Kim Sunwoo i Michelle Gulyas.

 

Gorzej poszło pozostałym dwóm Polkom w grupie C. Ewa Pydyszewska była 15., na co złożyło się 7. miejsce w szermierce (15 wygranych), 18. na pływalni (2:23.06) oraz niezbyt dobry laser run (13. czas). Z kolei Natalia Dominiak była 15. w szermierce (12 wygranych), 14. na pływalni (2:19.63), a w kombinacji uzyskała dopiero 20. wynik, finiszując na lokacie 18. Obie nasze zawodniczki odpadły z dalszej rywalizacji.

 

W sztafetach Polaków nie zobaczyliśmy. Dwa złote medal w w tych nieolimpijskich konkurencjach wywalczyli Egipcjanie - Mohamed Moutaz i Ahmed Hamed oraz Amira Kandil i Ismail Malak.

 

 

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.