El. Ligi Konferencji Europy: szalony rollecoaster w meczu Legii!
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.08.2023, 22:03

Spotkanie czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy sezonu 23/24 pomiędzy FC Midtjylland a Legią Warszawa zakończyło się remisem 3:3.

Mecz rozpoczął się źle dla polskiej drużyny. W 16. minucie gola głową po rzucie rożnym zdobył Juninho. Na odpowiedź Legii nie trzeba było czekać jednak za długo. Już dziesięć minut później mieliśmy wyrównanie za sprawą gola Marca Guala. W 34. minucie "Wilki" ponownie wyszły na prowadzenie. Kolejne nienajlepsze zachowanie Legii w obronie tym razem na gola zamienił Franculino Dju.

Od początku drugich 45 minut Legia ponownie dążyła do wyrównania. Sztuka ta udała im się w końcu w 64. minucie, gdy bramkę głową zdobył Bartosz Slisz. Radość "Wojskowych" nie potrwała ponownie zbyt długo. Już siedem minut później kolejne trafienie zaliczył Dju, a Duńczycy po raz trzeci tegoż wieczoru wyszli na prowadzenie. Kiedy wydawało się już, że Legia przyjedzie do Polski z jednobramkową stratą, w 86. minucie miała miejsce akcja dwóch wprowadzonych na plac gry piłkarzy. Maciej Rosołek przytomnie podał piłkę do Blaza Kramera, a Słoweniec po raz kolejny w tym meczu doprowadził do wyrównania.

FC Midtjylland - Legia Warszawa 3:3 (2:1)

Bramki: 16' Juninho, 34' Dju, 71' Dju - 26' Gual, 64' Slisz, 86' Kramer

Midtjylland: Lossi - Paulinho (33' Dyhr), Juninho, Gartenmann, Dalsgaard (72' Gabriel) - Gigović (84' Charles), Olsson, Martinez, Sorensen - Simsir (72' Liberato), Dju (72' Brumado)

Legia: Tobiasz - Ribeiro, Augustyniak, Jędrzejczyk - Kun, Elitim, Slisz, Wszołek - Gual (69' Muci), Pekhart (69' Kramer), Josue (78' Rosołek)

Żółte kartki: 52' Gigović, 82' Dyhr, 89' Brumado - 29' Wszołek, 43' Josue, 45+3' Slisz, 61' Gual

Sędzia: Mykoła Bałakin