La Liga: Bellingham daje kolejne zwycięstwo Realowi
Mervat [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Bartłomiej Szewczuk
  • Data publikacji: 25.08.2023, 23:48

Real Madryt pokonał Celtę Vigo w trzeciej kolejce La Ligi. Królewscy zwyciężyli w Galicji 1:0 po bramce Jude'a Bellinghama.

Drużyna z Madrytu do spotkania na Estadio de Balaidos podchodziła po dwóch wyjazdowych zwycięstwach. Wydawało się jednak, że spotkanie z drużyną prowadzoną przez byłego szkoleniowca Realu, Rafę Beniteza, nie rozpoczęło się dobrze dla vice mistrza Hiszpanii. W trzeciej minucie spotkania debiutujący w bramce Los Blancos Kepa musiał wyjąć piłkę z bramki. Gol Celty został jednak anulowany przez sędziego po analizie VAR. Powodem takiej decyzji był faul na byłym bramkarzu Chelsea.

Spotkanie w Vigo od początku więc nie było łatwe dla podopiecznych Carlo Ancelottiego. Na domiar złego w 18 minucie z boiska z powodu urazu zszedł Vinicius Junior. Jest to kolejna kontuzja kluczowego piłkarza Realu w tym sezonie. Na początku rozgrywek groźnych kontuzji nabawili się Courtoisa i Militao.

Real Madryt miał jednak doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie w 68 minucie, kiedy to po faulu na Rodrygo arbiter spotkania wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany podszedł do wykonania rzutu karnego, jednakże jego strzał wybronił bramkarz Celty - Villar.

Dopiero w 81 minucie Realowi udało się zdobyć bramkę. Gola na wagę trzech punktów po rzucie rożnym zdobył Jude Bellingham. Jest to już czwarty gol Anglika w tym sezonie.

Celta Vigo - Real Madryt 0:1 (0:0)

Bramki: Bellingham 81' (asysta: Joselu)

Celta: Villar - Mingueza, Starfelt, Aidoo, Nunez, Cervi (45'+1' Manu Sánchez) - De La Torre (81' Miguel Rodríguez), Beltran, Bamba - Aspas, Larsen (77' Tapia)

Real Madryt: Kepa - Carvajal, Rudiger, Alaba, Fran Garcia (80' Nacho) - Tchouameni (63' Kroos), Camavinga (63' Modrić), Valverde, Bellingham - Vinicius (18' Joselu), Rodrygo

Żółte kartki: 67' Aspas - 71' Kroos, 90' Rudiger, 90' Nacho