Kolarstwo torowe - MŚJ: szóste miejsce Wiśniewskiego

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 26.08.2023, 19:04

Za nami trzeci dzień mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym w Cali. Szóste miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zajął Szymon Wiśniewski.

Polak w swoim starcie uzyskał czas 3:12,007, który dał mu szóste miejsce. Wiśniewskiemu do udziału w wyścigu medalowym zabrakło niecałe 0,8 sekundy. Złoty medal padł łupem Matthew Brannana, który rezultatem 3:07,092 pokonał w finale Lukę Gaimiego. Brąz powędrował do Władimira Gonczarowa. Trzeciego dnia mistrzostw na torze zaprezentował się także Marceli Peda, który wystąpił w finale wyścigu punktowego. Polak zgromadził dwa punkty i uplasował się na 14. pozycji. Po złoty medal sięgnął Ethan Powell z 53-punktami. Kanadyjczyk w największej mierze triumfował dzięki temu, że nadrobił dwa okrążenia nad resztą stawki, co dało mu dodatkowe 40 "oczek". Trzy punkty mniej od Powella zgromadził Juan Sierra.

W omnium kobiet po pewny złoty medal sięgnęła Juliana Londono David, która zdobyła 118 punktów. Na drugiej pozycji ze stratą 18 "oczek" znalazła się Clemence Chereau. Natomiast sprint kobiet padł łupem Jelizawiety Solozobowej. Ta w finale rywalizacji okazała się lepsza od Stefany Cuadrado Florez. W chińskim pojedynku o trzecie miejsce Xuehuang Luo wygrała z Yimin Bian.