La Vuelta a Espana: wygrana dsm - firmenich w drużynowej czasówce
Arturo Francisco Barbero/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 26.08.2023, 21:02

W Barcelonie rozpoczęła się 78. edycja La Vuelta a Espana. Na otwarcie wyścigu, w drużynowej jeździe na czas triumfowali zawodnicy Team dsm - firmenich.

Niespełna 15-kilometrowa drużynowa jazda na czas zainaugurowała tegoroczną edycję Vuelty. Trasa była w pełni płaska, ale dużym utrudnieniem dla kolarzy był padający deszcz oraz jazda po ciemku ostatnich drużyn. Na starcie stanęli dwaj Polacy, Łukasz Owsian (Team Arkea Samsic) oraz Kamil Gradek (Bahrain - Victorious).

W całej czasówce najlepiej spisali się zawodnicy Team dsm - firmenich, którzy trasę ukończyli w czasie 17:30. Co prawda taki sam czas uzyskał Movistar, ale po przybliżeniu wyników do setnych części sekundy, to holenderski zespół został uznany za zwycięzcę. Pierwszym liderem klasyfikacji generalnej został Lorenzo Milesi.

Trzecie miejsce zajęła ekipa EF Education-EasyPost, której zawodnicy byli o sześć sekund gorsi od triumfatorów. Co ciekawe w kwestii trzeciego miejsca także trzeba było brać pod uwagę czas do setnych części sekundy, ponieważ z takim samym wynikiem do mety dojechali odpowiednio zawodnicy Soudal Quick-Step oraz Groupama-FDJ.