Podsumowanie Fortuna 1 ligi: efektowne zwycięstwo ŁKS-u

• Data publikacji: 04.11.2018, 15:05

Po wysokim zwycięstwie nad Odrą Opole, ŁKS umocnił się na drugim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi, zaś od dna odbiła się nieco Bruk-Bet Termalica. Ciekawie było też w Bytowie, gdzie do końca o punkty walczyli piłkarze GKS-u Katowice.

ŁKS Łódź 5:1 Odra Opole

Widejko 38', Ramirez 51', Bogusz 55', Kujawa 62', Rozwandowicz 74' (k.) - Sobociński 53' (sam.)

Lepiej w ten mecz weszła Odra, choć mocno jej w tym pomogli gospodarze, którzy sprokurowali zagrożenie pod własną bramką. Najpierw Krzysztof Janus uderzył piłkę z rzutu wolnego wprost w ręce Michała Kołby, a kilka sekund potem, przy nie najlepszym zachowaniu defensorów posłał ją wysoko nad poprzeczką. ŁKS odpowiedział jednak błyskawicznie, za sprawą Daniego Ramireza, który w swoim stylu huknął z dystansu. W 23. minucie popisową akcję przeprowadzili łodzianie, która mogła się zakończyć jedną z najładniejszych bramek w tego sezonu. Jednak Dani Ramirez, choć idealnie przyjął piłkę w polu karnym Odry, i potem fantastycznie „nawinął” sobie obrońcę, uderzył zbyt słabo i Michał Szromnik zdołał zatrzymać ten strzał. "Ełkaesiacy" dopięli swego w 38. minucie, gdy z rzutu wolnego dośrodkował Ramirez, a będący w polu karnym Bartosz Widejko, w dużym gąszczu umieścił piłkę w siatce.

To co najlepsze, miało dopiero nadejść w drugich 45 minutach. W 51. minucie, kapitalne dośrodkowanie z lewej strony wykonał Patryk Bryła, a Ramirez nie zastanawiając się zbyt długo cudnie przymierzył z powietrza, podwyższając na 2:0. Dwubramkowe prowadzenie wprowadziło w szeregi podopiecznych Kazimierza Moskala lekkie rozluźnienie, w efekcie czego opolanie zdobyli gola kontaktowego, po samobójczym trafieniu Jana Sobocińskiego. Już 120 sekund po bramce Odry, na solową akcję prawym skrzydłem zdecydował się Artur Bogusz i po świetnym uderzeniu łodzianie znów prowadzili dwoma golami. W 62. minucie byliśmy świadkami kopii bramki Ramireza. Znów pięknie i niezwykle dokładnie dogrywał Bryła, a z powietrza przymierzył Rafał Kujawa. "Kropkę nad i", na około kwadrans przed końcem postawił Maksymilian Rozwandowicz, który pewnie wykorzystał rzut karny.