Serie A: Remis rzutem na taśme. Juve 1:1 Bologna
Gabriele Barberis/Wikimedia Commons/CC 3.0

• Dodał: Robert Kajzer
  • Data publikacji: 27.08.2023, 20:47

Juventus zremisował u w pierwszym meczu u siebie 1:1 z Bologna. Po nerwowym spotkaniu i prowadzeniu przez 80 minut przez Bolognie, piłkarze "Starej Damy" zdołali doprowadzić do podziału punktów.

Już od początku spotkania piłkarze zmagali się z deszczową aurą. W pierwszych pięciu minutach mimo większego posiadania piłki przez Bologne to Juventus bez Wojciecha Szczęsnego w bramce częściej podchodził pod pole karne rywala, jednak nadal nie zagrażając defensywie gości. Wraz z wyrównaniem czasu przy piłce obu drużyn, to Bolonia zaczęła kreować akcje, co skutkowało strzałem nad poprzeczką Nikola Moro. Piłkarze "Starej Damy" przy szczelnej defensywie rywali pozostawali bez klarownej sytuacji bramkowej. Natomiast ekipa ze stolicy Emilia-Romania straszyła cały czas rywala sytuacjami. Korzystając z siły kontrataku  w 24 minucie po zagraniu na pole karne Juventusu, Lewis Ferguson szybko zdecydował się na strzał i otworzył wynik na 1:0 dla Bologni. Grający nerwowo po stracie bramki zespół z Piemontu  pokazywał swoją niefrasobliwość, również w obronie dopuszczając do kolejnych groźnych sytuacji zespół rywala.

Podrażnione pierwszą połową Juve weszło na wyższe obroty, atakując wysokim pressingiem czy kreując coraz więcej akcji na skrzydłach. W 52 minucie trybuny Allianz Stadium wybuchły euforią po trafieniu Dusana Vlahovicia, jednak po analizie VAR gol został anulowany. Podopieczni Allegriego nie odpuszczali i swoją złość przenosili na strzały, ale w bramce rywali błyszczał Łukasz Skorupski skutecznie broniąc. Po zawodnikach Bologna było już widać trudy spotkania, ale potrafili się jeszcze zmotywować na ostanie 20 minut i postraszyć rywala pod bramką jak i bronić ofiarnie wyniku. Zegar tykał, a Juventus był nadal bez trafienia. Zespół "Starej Damy" dopiął swego, gdy w 80 minucie, po dośrodkowaniu perfekcyjnie główkował Vlahovic, nie dając szans polskiemu bramkarzowi. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, szczególnie, gdy sędzia doliczył siedem minut do podstawowego czasu.

Juventus-Bologna  1:1  (0:1)

Bramki: 24' Ferguson, 80' Vlahovic

Żółte Kartki: 12' Rabiot, 17' Posch, 72' Motta, 87' Yildiz

Juventus: Perin - Danilo - Bremer - Alex Sandro - Weah (McKennie) - Fagioli (Pogba) - Locatelli (Yildiz) - Rabiot - Cambioso (Iling Junior) - Vlahovic - Chiesa (Milik)

Bologna: Skorupski - Lykogiannis (Corazza) - Lucumi - Beukema - Posch - Aebischer (El Azzouzi) - Moro (Dominguez) - Ndoye (Fabbian) - Ferguson - Orsolini (Karlsson) - Zirkzee

Sędzia: Di Bello M.