Pięcioboj nowoczesny - MŚ: polski mikst szósty na zakończenie

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 28.08.2023, 21:40

Rywalizacją mikstów zakończyły się w Barth mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym. Dobre, szóste miejsce zajęli w niej Anna Maliszewska i Łukasz Gutkowski. Triumfowali, jak we wszystkich sztafetach na tych mistrzostwach, Egipcjanie.

W szermierce nasza para zaliczyła w rundzie rankingowej 19 wygranych, w rundzie bonosuwj dodatkowych punktów nie zdobyła. Dało to 14. miejsce. Na pływalni Polacy osiągnęli czas 2:01.72, co było 11. wynikiem. W bardzo trudnej jeździe konnej, której nie ukończyło siedem par, a czyste przyjazdy zaliczyli jedynie Egipcjanie i Koreańczycy Gutkowski z Maliszewską zdobyli tylko 258 punktów - mieli pięć zrzutek i przekroczyli limit czasu o 7 sekund. Do laser runu ruszyli ze stratą 90 sekund do prowadzących Egipcjan, wraz z jedenastoma innymi sztafetami, których wyliczana strata przekraczała półtorej minuty. W kombinacji spisali się Polacy jednak znakomicie, uzyskali najlepszy czas i awansowali na szóstą lokatę.

Od początku do końca w zawodach prowadzili Mohanad Shaban i Salma Abdelmaksoud. Egipcjanie byli najlpesi w szermierce, na pływalni, jak wspomniano na czysto przejechali też parkour. W laser runie mogli sobie pozwolić na spokojny bieg, ukończyli go na pierwszym miejscu z przewagą 18 sekund nad Koreańczykami Jun Woongtae i Kim Sunwoo. Na trzecim miejscu finiszowali Czesi, Marek Grycz i Lucie Hlavackowa. Polaków wyprzedzili jeszcze Turcy i Brytyjczycy.