Deklasacja w hicie PGNiG Superligi

• Data publikacji: 04.11.2018, 20:35

PGE Vive Kielce zmierzyło się z Azotami Puławy w hicie 9. kolejki PGNiG Superligi. Mistrzowie Polski wygrali zdecydowanie 35:18.

W Hali Legionów rywalizowały się ze sobą dwa czołowe zespoły tabeli Superligi. Faworytami byli kielczanie, ale ciężko było się spodziewać, aż tak wysokiej wygranej. Azoty miały problemy ze zdobyciem pierwszej bramki. Wywalczyli ją dopiero około 10 minuty. Wówczas przewaga Vive była już wyraźna. Mistrzowie Polski nie zwalniali tempa. Grali skutecznie w ataku i twardo w obronie. Puławianie z trudem pokonywali Filipa Ivicia, rzucając po przerwie zaledwie 7 bramek. Po 30 minutach przewaga gospodarzy wynosiła już 9 trafień. Oznaczało to, że w drugiej połowie nie było większych emocji. Vive powiększyło swoją przewagę i wygrało 35:18, czyli rzuciło blisko dwa razy więcej bramek od rywali. Kielczanie mają już pięć punktów przewagi nad drugim Górnikiem Zabrze. Górnicy awansowali na drugą pozycję po wygranej ze Stalą Mielec.

Punkt mniej od Górnika mają Azoty i Orlen Wisła Płock. Nafciarze pewnie wygrali 31:23 z Pogonią Szczecin. Po ciekawym spotkaniu Gwardia Opole pokonała u siebie 29:27 Chrobrego Głogów. Po raz pierwszy w sezonie triumfowała Arka Gdynia. Zespół z Trójmiasta wygrał 28:24 z Energą MKS Kalisz. Arka nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.