El. Ligi Mistrzów: sen, który się nie spełni, jedynie remis Rakowa w Danii!
YT/RKS Raków Częstochowa

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 30.08.2023, 23:09

Spotkanie rewanżowe czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów sezonu 23/24 pomiędzy FC Kopenhagą a Rakowem Częstochowa zakończyło się remisem 1:1, ale dzięki zaliczce z pierwszego meczu to duńska ekipa zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W pierwszym starciu, tydzień temu w Sosnowcu Kopenhaga minimalnie wygrała 1:0, co spowodowało, że Duńczycy przed rewanżem byli naprawdę dużym faworytem ostatecznego triumfu w tym dwumeczu.

Początek meczu był dość wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła na dłużej zdominować przeciwnika. W 20. minucie Raków skonstruował naprawdę ładną akcję, ale uderzenie Greka Giannisa Papanikolaou poszybowało ponad bramką strzeżoną przez Kamila Grabarę. W kolejnych minutach goście coraz śmielej poruszali się po placu gry, ale niestety w 35. minucie to duńska drużyna zdobyła gola. Denis Vavro oddał uderzenie z dystansu, a Vladan Kovacević poprzez złe ustawienie się nie zdołał odbić tego strzału. Bramka ta dodała animuszu gospodarzom. W samej końcówce połowy byli oni blisko podwyższenia prowadzenia, ale strzał Jordana Larssona kończący ładną, kombinacyjną akcję zatrzymał się jedynie na poprzeczce.

Od początku drugich 45 minut Raków nie potrafił zdominować swoich rywali. Pierwsze lepsze okazje miały miejsce kolejno w 67. i 68. minucie za sprawą uderzeń Władysława Koczergina i Fabiana Piaseckiego. W kolejnych minutach to nawet Kopenhaga była bliżej drugiej bramki. W końcu w 87. minucie Raków doprowadził do wyrównania. Gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Łukasz Zwoliński. Bramka ta niesamowicie napędziła Polaków, którzy to niemal co chwilę zagrażali bramce stołecznej drużyny. Niestety "Medaliki" nie zdążyły już zdobyć drugiego trafienia i to Kopenhaga zameldowała się w Lidze Mistrzów, a Raków jedynie w Lidze Europy.

FC Kopenhaga - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: 35' Vavro - 87' Zwoliński

Kopenhaga: Grabara - Meling, Diks, Vavro, Jelert - Goncalves (88' Lund), Jensen, Claesson - Elyouunoussi (50' Achouri), Larsson (61' Cornelius), Lerager

Raków: V. Kovacević - Arsenić (76' Racovitan), A. Kovacević, Rundić - Sorescu, Berggren (59' Lederman), Papanikolaou, Tudor - Cebula (59' Kittel), Piasecki (84' Zwoliński), Koczergin (76' Yeboah)

Żółte kartki: 48' Claesson, 81' Lerager, 84' Diks, 88' Jensen - 12' Arsenić, 42' Rundić, 68' Koczergin

Sędzia: Istvan Kovacs