Taekwondo - MEJ i ME w kat. ol.: Polacy z medalami w Tallinnie

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 31.08.2023, 14:17

3 medale juniorów i 2 seniorów - z takim dorobkiem wyjechali z Tallinnu polscy taekwondziści, którzy rywalizowali w mistrzostwach Europy.

W stolicy Estonii równolegle rozegrano mistrzostwa Europy juniorów, oraz mistrzostwa Europy seniorów w kategoriach olimpijskich.

W tych drugich nie zawiodła nas 5. zawodniczka poprzednich kg igrzysk olimpijskich Aleksandra Kowalczuk. W kat. +67 kg uległa ona jedynie Bułgarce Kalinie Bojadżijewej. Co ciekawe, w tej samej kategorii wagowej zdobyliśmy nasz drugi medal. Po półfinałowej porażce z Kowalczuk, po brązowy medal sięgnęła Dagmara Haremza.

Na ćwierćfinałach swój udział zakończyli: Nikola Krajewska (-49 kg), Szymon Piątkowski (-80 kg), Adrian Wojtkowiak (-80 kg) i Mikołaj Szaferski (+87 kg).

Z mistrzostw Europy juniorów Polacy przywieźli 3 medale. Srebro w kat. -78 kg wywalczył Mikołaj Sokołowski, a na najniższym stopniu podium uplasowali się Anita Kamińska (-46 kg) i Mateusz Chrzanowski (-59 kg). Nasi młodzi reprezentanci również czterokrotnie odpadali na poziomie ćwierćfinałów.

To nie koniec czempionatów w taekwondo olimpijskim. Dziś w Sarajewie kończą się 6. Mistrzostwa Świata Kadetów. Blisko medalu w kat. -164 cm był Antonii Sokołowski, który po wygraniu 2 walk, dopiero w ćwierćfinale 1:2 uległ Niemcowi Christosowi Nitsasowi.