Lotto Ekstraklasa: nowy trener, stare problemy. Zagłębie znów przegrywa

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 04.11.2018, 17:38

Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie 0:1 z Koroną Kielce w meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla przyjezdnych Matej Pucko, dobijając strzał w 73. minucie strzał z rzutu wolnego.

Od początku widowisko w Lubinie nie stało jednak na najwyższym poziomie. Choć piłka transportowana była przez piłkarzy z jednego końca boiska na drugie, to trudno było zanotować groźniejszą akcję po jednej ze stron. Dość powiedzieć, że w obrazie gry dominowały…żółte kartki, których sędzia Raczkowski zdążył pokazać aż trzy jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

Przerwa niewiele zmieniła w poczynaniach obu drużyn i chociaż obie drużyny prezentowały się przeciętnie, to ponownie bliżej bramki byli goście z Kielc. W 57. minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Matej Pucko, którego strzał zza pola karnego pewnie wybronił golkiper Zagłębia. Nieco ponad 15 minut później nastroje były jednak zupełnie inne. Łukasz Kosakiewicz strzelał z rzutu wolnego na bramkę Hładuna, który co prawda obronił strzał Polaka, ale był już bezradny wobec dobitki Pucki.

Wygrana w Lubinie to szóste zwycięstwo podopiecznych Gino Letieriego w tym sezonie. Trzy punkty wywiezione ze stadionu Miedziowych pozwoliły zawodnikom z Kielc na awans na szóstą lokatę w tabeli. Zupełnie inne nastroje panują wśród zawodników Zagłębia, którym nawet zmiana trenera na Holendra Bena van Daela, nie pomogła zmienić swojej słabej postawy.

Zagłębie Lublin – Korona Kielce 0:1 (0:0)

Bramki: Pucko 73’

Zagłębie Lubin: Hładun – Balić, Guldan, Dąbrowski, Pakulski (73’ Kopacz) – Matuszczyk (88’ Matras), Jagiełło – Pawłowski (81’ Sirotov), Starzyński, Bohar – Tuszyński

Koron Kielce: Hamrol – Gardawski, Diaw, Marquez , Rymaniak – Możdżeń (46’ Kosakiewicz), Kovacević – Pucko (79’ Malarczyk), Petrak, Janjić (65’ Cebula) – Soriano

Żółte kartki: Balić, Guldan, Dąbrowski, Tuszyński – Możdżeń, Soriano, Marquez, Cebula

Sędzia: Paweł Raczkowski