Lekkoatletyka - Diamentowa Liga: minimum olimpijskie Alicji Konieczek

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 31.08.2023, 22:42

Alicja Konieczek wypełniła dziś podczas mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu minimum olimpijskie w biegu ma 3000 m z przeszkodami. Awans do zawodów finałowych wywalczyła Pia Skrzyszowska.

Starsza z sióstr Konieczek zajęła w biegu 9. miejsce, ale i tak może cieszyć się z niezwykłego osiągnięcia. Jej wynik 9:21,89 to nie tylko wypełniony wskaźnik na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu, ale i drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki na tym dystansie. Najlepsza okazała się mistrzyni świata, Bahrajnka Winfried Yavi.

W finałach konkurencji wchodzących w skład programu Diamentowej Ligi oglądaliśmy dziś jeszcze Pię Skrzyszowską i Dawida Wegnera. Pia miała problemy już na pierwszych płotkach i ostatecznie finiszowała ostatnia z wynikiem 13,10 s, ale na osłodę, zapewniła sobie awans do zawodów finałowych. Małe deja vu z mistrzostw świata miał oszczepnik Dawid Wegner. Przed ostatnią koleją był w wąskim finale (77,66 m), ale w swojej ostatniej próbie wyprzedził go Japończyk Roderick Dean i Polak nie miał okazji do kolejnych trzech rzutów. Konkurs wygrał Czech Jakub Vadlejch. Jednym z pacemakerów w biegu na 1500 m był Patryk Sieradzki.

W przedprogramie, szóste miejsce na 110 m przez płotki zajął Damian Czykier (13,64 s). Fantastycznie przed własną publicznością zaprezentował się Jason Jospeh, który wygrał ze świetnym rekordem kraju 13,08 s.

Kolejny mityng z cyklu Diamentowej Ligi jest zaplanowany na 2 września w chińskim Xiamen.