PKO Ekstraklasa: Warta spokojnie wygrywa w Łodzi

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.09.2023, 20:00

Inaugurujące spotkanie siódmej kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy ŁKS-em Łódź a Wartą Poznań zakończyło się zwycięstwem gości. Po golach Savicia oraz Szmyta padł wynik 2:0.

Obie drużyny na razie nie zachwycają w tym sezonie. Przed tym meczem ŁKS był dopiero piętnasty z dorobkiem sześciu punktów. "Warciarze" zaś mieli taki sam dorobek punktowy, ale ulokowani byli dwie lokaty wyżej.

Już w 10. minucie gry obejrzeliśmy pierwszą bramkę. Stefan Savić z największą łatwością minął obrońców łodzian i spokojnym uderzeniem po ziemi pokonał Aleksandra Bobka.W kolejnych minutach tempo gry było niewielkie, a na boisku nie działo się zbyt wiele. Bliżej gola byli jednak łodzianie. Najpierw w 30. minucie w sytuacji sam na sam Bartosz Szeliga przegrał rywalizację z Jędrzejem Grobelnym, a kilka minut później groźne uderzenie Kaya Tejana zostało zablokowane przez jednego z poznańskich defensorów.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od oprawy kibiców nawiązującej do dzisiejszej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W 58. minucie po gigantycznym zamieszaniu w polu karnym Warta wepchnęła piłkę do bramki łodzian, ale trafienie to zostało anulowane. Trzy minuty później goście zdobyli już jednak w pełni legalnego gola, a dokładnie to Kajetan Szmyt pewnie wykorzystał rzut karny. Trafienie to w końcu pobudziło podopiecznych Kazimierza Moskala, którzy zaczęli coraz bardziej zagrażać bramce Warty. Zawodziła jednak u nich potężnie skuteczność, a poza tym Warta broniła się bardzo dzielnie. Ostatecznie wynik tego spotkania już się nie zmienił i to przyjezdni triumfowali 2:0. Warta dzięki temu zwycięstwu poważniej oddaliła się od miejsc zagrożonych relegacją z ligi.

ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 10' Savić, 61' Szmyt(k.)

ŁKS: Bobek - Dankowski, Monsalve, Flis, Tutyskinas (63' Głowacki) - Hoti (86' Fase), Mokrzycki - Ramirez, Pirulo (63' Śliwa), Szeliga (76' Jurić) - Tejan (76' Janczukowicz)

Warta: Grobelny - Pleśnierowicz, Stavropoulous (69' Borowski), Szymonowicz - Bartkowski, Kupczak, Luis (69' Maenpaa), Kiełb (79' Matuszewski) - Szmyt (73' Vizinger), Zrelak, Savić (69' Żurawski)

Żółte kartki: 15' Mokrzycki, 35' Dankowski, 90' Ramirez - 8' Stavropoulous, 45' Pleśnierowicz, 47' Szymonowicz, 68' Luis

Sędzia: Paweł Raczkowski