Serie A: Milan wygrywa w Rzymie z Romą!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 01.09.2023, 22:55

AC Milan nie zwalnia tempa na początku nowego sezonu włoskiej Serie A i odnosi trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem mediolańczycy wygrali w Rzymie z AS Romą 2:1.

Faworytem tego meczu byli goście z Mediolanu, którzy w dwóch pierwszych kolejkach zgarniali komplet punktów. Swoją dobrą dyspozycję szybko też potwierdzili w Rzymie, gdy w 9. minucie z rzutu karnego trafił Olivier Giroud. W 24. minucie bliski podwyższenia wyniku był Christian Pulisic, ale jego strzał z bliska świetnie odbił Rui Patricio. Romie jak nie szło, tak nie szło. W 34. minucie Jose Mourinho zmuszony był dokonać zmiany, a kontuzjowanego Houssema Aouara zmienił Lorenzo Pellegrini. "Rossoneri" zdecydowanie przeważali i na przerwę zasłużenie schodzili z prowadzeniem.

Chwilę po zmianie stron Milan podwyższył swoje prowadzenie. Wysokie podanie w pole karne wykonał Davide Calabria, a tam dość akrobatycznie, ale skutecznie wykończył je Rafael Leao. Po niespełna godzinie gry, drugą żółtą kartkę obejrzał Fikayo Tomori i goście musieli radzić sobie w osłabieniu. Roma poczuła krew i zamierzała jeszcze powalczyć. W 92. minucie gola na 1:2, po ograniu kilku obrońców zdobył rezerwowy Leonardo Spinazzola, a chwilę potem szansę na remis miał Nikola Zalewski. Jednak strzał Polaka został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców. Ostatecznie AC Milan odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu.

AS Roma - AC Milan 1:2 (0:1)

Bramki: 90+2' Spinazzola - 9' (k.) Giroud, 48' Leao

AS Roma: Rui Patricio - Mancini (79' Pagano), Smalling, Llorente - Celik (70' Spinazzola), Cristante, Paredes (71' Bove), Aouar (31' Pellegrini), Zalewski - El Shaarawy (70' Lukaku), Belotti

AC Milan: Maignan - Hernandez, Tomori, Thiaw, Calabria - Reijnders, Krunić, Loftus-Cheek (65' Kalulu) - Leao (76' Okafor), Giroud (70' Pobega), Pulisic (76' Chukwueze)

Żółte kartki: 70' Paredes, 85' Lukaku - 19' Tomori, 34' Loftus-Cheek, 90+7' Okafor

Czerwona kartka: 61' Tomori (druga żółta)

Sędziował: Antonio Rapuano