PKO Ekstraklasa\

PKO Ekstralasa: remis w Chorzowie

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 01.09.2023, 22:22

Ruch Chorzów zremisował 1:1 ze Stalą Mielec w drugim sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy. Bramkę dla chorzowian strzelił w 18. minucie Szczepan, wyrównał w końcówce pierwszej połowy Szkurin.

W przeciwieństwie do wielu innych zespołów ekstraklasy Ruch i Stal rozegrały dotąd komplet sześciu meczów. Prezentowały się w nich zmiennie, jednak więcej punktów - osiem - zgromadzili mielczanie. Gospodarze dzisiejszego spotkania mieli ich pięć i zajmowali miejsce w strefie spadkowej. Spodziewano się wyrównanego meczu, faworyta trudno było wskazać.

Jak to bywa w tego typu spotkaniach wielkiego widowiska nie byliśmy świadkami. Wiele walki, zwłaszcza w środku pola, sporo oddanych strzałów, ale większość niecelnych albo zbyt słabych, by zaskoczyć bramkarzy. Ciekawsza byłą pierwsza połowa, w której zobaczyliśmy dwie bramki. Najpierw, w 18. minucie do bramki Kochalskiego trafił Szczepan. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Starzyński, do wysokiej piłki najwyżej wyskoczył napastnik ruchu i uderzeniem głowy nie dał szans bramkarzowi Stali. W 45 minucie na strzał z dużej odległości zdecydował się Domański. Kozłującą piłkę odbił przed siebie Buchalik, dopadł do niej Szkurin i spokojnie skierował do chorzowskiej siatki.

W drugiej części gry nadal mieliśmy wyrównaną, twardą walkę o każdy centymetr boiska, kilkanaście okazji do zmiany wyniku, ale żadnej takiej, po której można by się poderwać z krzesła. Grano twardo, ale czysto, na co pozwalał sędzia Frankowski. Bramek jednak zabrakło i drużyny podzieliły się punktami. Określenie "sprawiedliwy remis" pasuje jak ulał do tego meczu. Ruch wydostał się ze strefy spadkowej, przynajmniej do jutrzejszych meczów Korony i Górnika.

Po reprezentacyjnej przerwie Ruch zagra w Zabrzu wielkie derby Śląska - w piątek, 15 września o 20:30. Natomiast Stal podekmie Zagłębie Lubin w poniedziałek, 18 września o 19:00.

Ruch Chorzów - Stal Mielec 1:1 (1:1)
Bramki: Szczepan 18' - Szkurin 45'
Ruch: Buchalik - Szur (80Kasolik), Baranowski, Bartolewski - Michalski, Swędrowski (88 Feliks), Szymański, Letniowski (64 Foszmańczyk), Starzyński (64 Sikora), Wójtowicz (88 Skwierczyński) - Szczepan
Stal: Kochalski - Gerstenstein (74 Stępień), Esselink, Matras, Leândro, Getinger - Domański, Trąbka (80 Guillaumier), Wlazło, Hinokio (74 Jaunzems) - Szkurin (80 Meriluoto)
Żółte kartki: Leândro, Domański, Wlazło
Czerwona kartka: Leândro (wybitnie niesportowe zachowanie po meczu)
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.