PKO Ekstraklasa: klasyk dla Legii!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 03.09.2023, 19:42

Hitowe spotkanie siódmej kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Widzewem Łódź zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Przed tym meczem Widzew był dopiero dwunasty z dorobkiem siedmiu punktów, a piłkarze Janusza Niedźwiedzia grają w tym sezonie bardzo w kratkę. "Wojskowi" zaś plasowali się na drugiej pozycji z dziesięcioma "oczkami" na koncie, ale rozegrali jedynie cztery mecze.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Legii. Już w 6. minucie Ernest Muci okazał się lepszy od Henricha Ravasa w sytuacji sam na sam i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W kolejnych minutach tempo gry wyraźnie spadło. Legia pomimo tego, że większość czasu prowadziła grę nie potrafiła nic na nic więcej przekuć swojej przewagi. W 44. minucie Widzew dość zaskakująco zdołał doprowadzić do wyrównania. Henrich Ravas zagrał długą piłkę do Jordiego Sancheza, Hiszpan zachował zimną krew, nawinął dwóch obrońców i pewnie pokonał bezradnego Kacpra Tobiasza. Trafienie to ożywiło mecz. Legia miała świetną okazję na ponowne wyjście na prowadzenie, a i łodzianie śmielej wbiegali w pole karne warszawian.

Drugie 45 minut powinno rozpocząć się od drugiego gola dla gości, ale tym razem Sanchez minimalnie chybił w rewelacyjnej sytuacji. Potem jednak inicjatywę przejęła Legia, która momentami nie wypuszczała przyjezdnych z ich pola karnego. Po przerwie spowodowanej rozpaleniem pirotechniki tempo gry dość mocno spadło, a Legia zdecydowanie zwolniła. W końcu jednak gospodarze dopięli swego i w 75. minucie Muci zdobyl swoją drugą bramkę. Po tym golu Legia znowu zaczęła masowo szturmować bramkę Widzewa. W piątej minucie doliczonego czasu gry fatalny błąd popełnił Luis Silva, otrzymał on czerwoną kartkę, a rzut karny na gola zamienił Josue. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Legii 3:1.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 3:1 (1:1)

Bramki: 6' Muci, 75' Muci, 90+7' Josue - 44' Sanchez

Legia: Tobiasz - Pankov, Kapuadi, Ribeiro - Wszołek (46' Baku), Slisz (70' Gual), Elitim, Kun - Josue, Muci (85' Strzałek), Kramer (18' Rosołek (70' Pekhart))

Widzew: Ravas - Stępiński (82' Żyro), Szota, Silva - Nunes, Hanousek, Alvarez (70' Kun), Milos - Pawłowski, Tkacz (46' Terpiłowski) - Sanchez (82' Ciganiks)

Żółte kartki: 90+8' Josue - 90+8' Hanousek

Czerwone kartki: 90+5' Silva

Sędzia: Tomasz Musiał