PKO Ekstraklasa: Śląsk nowym liderem

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.09.2023, 14:32

Śląsk Wrocław pokonał 2:1 Jagiellonię Białystok w meczu siódmej kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy ponownie został Erik Exposito - strzelec dwóch goli.

Nieoczekiwanie starcie Śląska Wrocław i Jagiellonii Białystok wyrastało na bardzo ważny mecz. Oba zespoły miały za sobą dobre występy, co zaowocowało trzecią lokatą ekipy Jacka Magiery i pozycją lidera teamu Adriana Siemieńca. Jedno było pewne - dla którejś z drużyn seria zwycięstw po bezpośrednim spotkaniu się skończy. Pierwsza połowa na Tarczyński Arena rozczarowała. Wrocławianie najbliżej bramki byli w 17. minucie po celnym uderzeniu Mateusza Żukowskiego. Białostoczanie mieli lepszą okazję w końcówce, gdy silny strzał Nene odbił Rafał Leszczyński.

Druga połowa rozpoczęła się dla gospodarzy w sposób wymarzony. Piotr Samiec-Talar zagrał do Erika Exposito za plecy obrońców, a Hiszpan mocnym strzałem przy bliższym słupku pokonał golkipera. Kapitan Śląska z pięcioma trafieniami objął prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Goście odpowiedzieli kwadrans później. Jesus Imaz padł w polu karnym po kontakcie z Peterem Pokornym. Paweł Malec po obejrzeniu sytuacji na monitorze VAR, podjął decyzję o przyznaniu rzutu karnego. Do piłki podszedł Bartłomiej Wdowik i pewnie wykorzystał jedenastkę. Po dłuższym okresie wyrównanej gry w środkowej części boiska przyszła sytuacja z 80. minuty. Po zamieszaniu w polu karnym Jose Naranjo nadepnął Exposito i ponownie sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny na gola zamienił niezawodny Hiszpan. Jagiellonia szukała wyrównania. W 86. minucie białostoczanie po zagraniu ręką obrońcy Śląska domagali się kolejnego karnego, ale bezskutecznie. Gospodarze w defensywie zagrali na tyle dobrze, że do kolejnych szans rywali nie dopuścili. Dzięki wygranej wrocławianie wskoczyli na fotel lidera tabeli.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok: 2:1 (0:0)

Bramki: 47', 80'(k.) Exposito - 61'(k.) Wdowik

Śląsk: Leszczyński - Konczkowski, Petkov, Bejger, Janasik (89' Macenko) - Samiec-Talar (76' Borys), Schwarz, Olsen (68' Rzuchowski), Pokorny - Exposito

Jagiellonia: Alomerović - Sacek (82' Olszewski), Matysik, Dieguez, Wdowik - Marczuk (68' Lewicki), Nene, Romanczuk, Kubicki (69' Pululu),  Naranjo (82' Łaski) - Imaz

Żółte kartki: 8' Olsen, 26' Żukowski, 87' Exposito, 90+2' Pokorny - 29' Imaz, 63' Romanczuk, 87' Dieguez, 90+5' Łaski

Sędzia: Paweł Malec