Kajakarstwo górskie - Puchar Świata: 7. miejsce Zwolińskiej w C1!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 03.09.2023, 16:35

Kolejny bardzo dobry występ Klaudii Zwolińskiej w Pucharze Świata. Polka tym razem lepszą lokatę wywalczyła nie w swojej koronnej konkurencji kajakowej, a w kanadyjce, gdzie była 7. To jedyny finałowy występ Biało-Czerwonych na Pucharze Świata w La Seu.

Zwolińska była jedyną reprezentantką Polski w C1. W czwartkowych eliminacjach była 2. z czasem 109,73, co dało bardzo dobrą perspektywę na przyszłość. Decydujące rozstrzygnięcia miały zapaść w piątek. W półfinale nasza zawodniczka popłynęła o 0,13 sekundy szybciej, ale zajęła 5. miejsce. Rozgrywany tego samego dnia finał nie wyszedł Polce, gdyż zaliczyła ona dwa błędy, co dało cztery karne sekundy. Czas 115,04 przyniósł 7. miejsce. Zwyciężyła Australijka Jessica Fox – 107,09, wyprzedzając tylko o 0,08 sekundy Niemkę Andreę Herzog oraz Brytyjkę Kimberley Woods.

W C1 mężczyzn wygrał Włoch Raffaello Ivaldi przed Słoweńcem Luką Boziciem i Słowakiem Marko Mirgorodskim. Szansę na finał miał Grzegorz Hedwig, ale po zajęciu 7. miejsca w pierwszym przejeździe eliminacyjnym półfinał dał Polakowi 17. pozycję, więc Polak na tym etapie odpadł z rywalizacji. Już w eliminacjach po dwóch przejazdach swój start zakończył Michał Wiercioch.

Kajakowe zmagania Polakom wyszły nieco słabiej. U kobiet Klaudia Zwolińska była 9. w pierwszym przejeździe eliminacji, w drugim po zajęciu 5. miejsca dołączyła do niej Natalia Pacierpnik. Obie Polki zakończyły zmagania na etapie półfinałowym – Zwolińska zajęła 13. miejsce, a Pacierpnik była 17. W całych zawodach triumfowała Eliska Mintalova (99,36), na drugim stopniu podium uplasowała się Jessica Fox (99,42), a podium zamknęła Włoszka Stefanie Horn – 100,23. U mężczyzn z eliminacji do półfinałów dostali się Dariusz Popiela i Michał Pasiut – w półfinale zajęli odpowiednio 15. i 32. pozycję. Finał na swoją korzyść rozstrzygnął Słoweniec Peter Kauzer – 89,36, ponad sekundę wolniej popłynął Joseph Clarke z Wielkiej Brytanii – 90,44. Na trzecim miejscu uplasował się Czech Vit Prandis – 90,90.