La Liga: wymęczona wygrana Barcelony; gol Lewandowskiego
Andrea 93/Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.09.2023, 23:00

FC Barcelona wygrała 2:1 z Osasuną w meczu czwartej kolejki La Liga. Wygraną dał gol z rzutu karnego Roberta Lewandowskiego.

Oba zespoły po trzech meczach plasowały się w górnej części tabeli. Gorzej sprawa wyglądała dla gospodarzy, którzy ulegli Club Brugge w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Wydawało się, że spotkanie pampeluńczyków w środku tygodnia może być przewagą Katalończyków. Barcelona mogła szybko objąć prowadzenie. W 2. minucie Frenkie de Jong uderzył w słupek, a dobitka Roberta Lewandowskiego poleciała obok bramki. Z czasem przewaga mistrzów Hiszpanii zaczęła maleć. Marc-Andre ter Stegen kilkukrotnie ratował swój zespół. W 45. minucie Ilkay Gundogan dośrodkował z rzutu rożnego, walkę w powietrzu wygrał Jules Kounde i otworzył wynik spotkania.

Początek drugiej odsłony znów przedstawił problemy Barcelony. Lepiej na boisku prezentowała się Osasuna, co poskutkowało golem. W 76. minucie Chimy Avila precyzyjnym strzałem pokonał niemieckiego golkipera. W 84. minucie sfaulowany w polu karnym został polski napastnik. Sędzia dodatkowo po obejrzeniu sytuacji na monitorze VAR, pokazał czerwoną kartkę Alejandro Cateni. Do piłki podszedł Lewandowski i pewnie wyprowadził Katalończyków na prowadzenie. Barcelona przetrwała nerwowe ostatnie minuty, a po dopisaniu trzech punktów zrównała się z Gironą, będąc tylko za plecami Realu Madryt.

Osasuna - FC Barcelona: 1:2 (0:1)

Bramki: 76' Chimy Avila - 45' Kounde, 85'(k.) Lewandowski

Osasuna: Fernandez - Areso (80' Vidal), Catena, Herrando, Cruz - Ibanez (72' Moncayola), Munoz, Oroz - Garcia (62' Barja), Catena, Arnaiz (62' Chimy Avila) - Raul (62' Budimir)

Barca: ter Stegen - Roberto (59' Cancelo), Kounde, Christensen (90+1' Martinez), Balde - de Jong, Romeu (80' Felix), Gundogan - Yamal (59' Torres), Lewandowski (90+1' Raphinha), Gavi

Żółte kartki: 41' Areso - 33' Lewandowski, 67' Gavi, 83' de Jong, 90+2' Balde

Czerwona kartka: 84' Catena

Sędzia: Miguel Ortiz