Podsumowanie 2. Ligi. Olimpia Grudziądz wyrywa zwycięstwo Widzewowi Łódź!

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 04.11.2018, 19:16

Spotkanie Olimpii Grudziądz z Widzewem Łódź na długo zapisze się w pamięci kibiców obu drużyn. Goście szybko wypracowali sobie dwubramkową przewagę i bezpiecznie dla siebie kontrolowali spotkanie. Jeszcze w 88. minucie nic nie zapowiadało, iż gospodarze zapiszą na swoje konto bardzo ważne trzy punkty...

Wszystko rozpoczęło się w 89. minucie. Konrad Handzlik strzałem zza pola karnego pokonał Patryka Wolańskiego, wlewając nadzieję w serca kibiców swojego klubu. Minutę później już był remis. Najlepiej w polu karnym Widzewa odnalazł się Przemysław Kita, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi przyjezdnych. Łodzianie nie zdążyli się otrząsnąć po tym małym dramacie, a już z kolejną akcją sunęli zawodnicy z Grudziądza. Radosław Sylwestrzak przewrócił jednego z zawodników Olimpii, a prowadzący zawody sędzia Dominik Sulikowski bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Robert Ziętarski i na raty wpakował piłkę do bramki Widzewa. Szok w Grudziądzu!

A przecież nic tego nie zapowiadało. Goście bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, w pierwszej połowie strzelając dwie bramki. Zespól prowadzony przez Radosława Mroczkowskiego panował na boisku, co udokumentował bramkami Macieja Kazimierowicza oraz Mateusza Michalskiego. Nawet w drugiej połowie gra Widzewa nie wyglądała źle, dlatego też trudno jednoznacznie wytłumaczyć, co wydarzyło się w końcówce meczu.

Potknięcie Łodzian wykorzystały inne zespoły. Radomiak Radom w pięknym stylu rozprawił się z Górnikiem Łęczna, wygrywając 5:1, natomiast GKS Bełchatów pewnie pokonał u siebie Błękitnych Stargard 3:0. Lekkie rozczarowanie może odczuwać Elana Toruń, która w wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg straciła dwa oczka trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.