El. ME: skromne, ale ważne zwycięstwo Polski
Kacper Lewandowski, archiwum prywatne

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 07.09.2023, 22:42

Spotkanie 5. kolejki grupy E eliminacji Mistrzostw Europy 2024 pomiędzy Polską a Wyspami Owczymi zakończyło się zwycięstwem naszej kadry 2:0.

Przed tą kolejką goście zamykają tabele z dorobkiem jednego punktu. Polacy zaś są zaledwie jedną pozycję wyżej z jedynie trzema "oczkami" na koncie.

Już od początku meczu Polska ruszyła mocno to ataku, jednak w grze naszej kadry widać było multum niedokładności, co zapewne wiązało się z chęcią jak najszybszego wyjścia na prowadzenie. W kolejnych minutach entuzjazm Polaków zmalał, chociaż przewaga nadal była bardzo widoczna. Głównym pomysłem na grę "Biało-Czerwonych" były kolejne wrzutki w pole karne, z których lwia część była wybijana przez farerskich defensorów albo świetnie interweniował ich golkiper. Ostatecznie w pierwszej połowie dość niespodziewanie goli nie obejrzeliśmy.

Od początku drugich 45 minut obraz gry nie uległ zmianie i to Polacy stwarzali sobie wiele sytuacji bramkowych, z których jednak zupełnie kic nie potrafiło wyniknąć. Polacy w końcu doczekali się sytuacji 100-procentowej. W 72. minucie arbiter podyktował jedenastkę dla Polski, którą bardzo pewnie na gola zamienił Robert Lewandowski. W 83. minucie Polska prowadziła już 2:0. Bardzo ładną bramkę lobem zdobyl ponownie nasz kapitan. Ostatecznie wynik do końca meczu już się nie zmienił i to Polska zgarnęło jakże cenne trzy punkty.

Polska – Wyspy Owcze 2:0 (0:0)

Bramki: 73' Lewandowski(k.), 83' Lewandowski

Polska: Szczęsny - Kędziora, Bednarek, Kiwior, Bereszyński (60' S. Szymański) - Skóraś (46' Wszołek), Zieliński, Krychowiak (79' D. Szymański), Kamiński (88' Grosicki) - Milik (60' Świderski), Lewandowski

Wyspy Owcze: Lamhauge - Davidsen, Nattestad, Faero, Askham, Sorensen (74' Danielsen) - Bjartalid (62' Hendriksson), Joensen (74' Andreasen), G. Vatnhamar (88' Radoslavjević), S. Vatnhamar - Edmundsson (62' Olsen)

Żółte kartki: 22' Krychowiak, 90+2' Wszołek - 58' Nattestad

Sędzia: David Smajc