Eliminacje ME: w Pradze remis

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 07.09.2023, 23:05

Najlepszy możliwy wynik dla Polski padł w rozgrywanym równolegle meczu grupy E eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. W Pradze Czesi zremisowali z Albanią 1:1 po bramkach Cernego i Bajramiego i wszystkie zespoły pozostają w grze o awans.

Spotkanie na Fortuna Arena wielkim widowiskiem, zwłaszcza w pierwszej połowie, nie było. Kibice wielu szans bramkowych nie zobaczyli, przewaga faworyzowanych Czechów nie byłą wielka, Albańczycy grali odważnie i mądrze i mogli się pokusić o komplet punktów. Bramki padały na początku drugiej połowy. Jako pierwszy do bramki w 48. minucie trafił Provod, ale bramka nie została uznana z powodu spalonego. Osiem minut później wszystko było już w porządku, do bramki Berishy trafił Cerny. Odpowiedź Albańczyków nastąpiła 10 minut później, kiedy po błędzie czeskich obrońców na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Bajrami, a Pavlenka minimalnie minął się z bramką.

Końcówka meczu była nerwowa, ale i chaotyczna z obu stron. Obie ekipy miały szanse na wygraną, ale marnowały okazje na potęgę. Ostatecznie bramki nie padły, w Pradze mieliśmy sprawiedliwy podział punktów. W tabeli Czesi mają osiem punktów, o jeden wyprzedzają Albanię i o dwa Polskę. Mołdawianie, którzy pauzowali mają w dorobku 5 oczek. W niedzielę Czesi czekają nas spotkania Mołdawia - Wyspy Owcze i Albania - Polska.

Czechy - Albania 1:1 (0:0)
Bramki: Černý 56 - Bajrami 66
Czechy: Pavlenka - Holeš, Brabec, Krejčí (86 Chytil) - Coufal, Souček, Král, Černý (71 Hložek), Čvančara (87 Lingr), Provod - Kuchta (71 Jurečka)
Albania: Berisha - Hysaj, Ismajli, Djimsiti, Mitaj - Asani (70 Muja), Asllani (69 Bare), Ramadani, Bajrami (85 Gjasula), Sulejmanov (84 Uzuni) - Çikalleshi (60 Daku)
Żółte kartki: Provod - Asani, Bajrami, Ismajli
Sędziował: Anthony Taylor (Anglia)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.