El. Euro U21: pewna wygrana Polaków na start
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.09.2023, 21:58

Polska reprezentacja do lat 21 pewnie pokonała Kosowo 3:0. Dla podopiecznych Michała Probierza był to start eliminacji do mistrzostw Europy 2025.

Spotkaniem z Kosowem w Płocku Polska reprezentacja U21 rozpoczęła zmagania w eliminacjach mistrzostw Europy. Początek meczu był wyrównany. Pierwszy groźny strzał oddali goście. W 13. minucie Milot Avdyli zamykał akcję i trafił w słupek. Polacy odpowiedzieli najlepiej, jak mogli. W 25. minucie Michał Rakoczy dośrodkował z rzutu rożnego, a najwyżej wyskoczył Ariel Mosór, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Gracze Michała Probierza szybko dołożyli drugie trafienie. Po składnej akcji Mateusz Łęgowski podał do Rakoczego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera. Zawodnik Cracovii grał jak z nut. Tuż przed przerwą znakomicie zachował się w polu karnym, manewrując między obrońcami i po raz drugi pokonał Leo Bessona.

W drugiej odsłonie gospodarze wycofali się. Swoich szans szukali po kontrach, ale nic z tego nie wychodziło. Coraz śmielej poczynali sobie za to Kosowianie. Szczęśliwie dla naszych młodych piłkarzy Kacper Tobiasz pozostał niepokonany. Zmiany dokonane przez selekcjonera Probierza także nie odmieniły losów spotkania. Wynik po przerwie nie uległ zmianie. Drugi mecz eliminacyjny kadra do lat 21 rozegra we wtorek z Estonią w Tallinie.

Polska - Kosowo: 3:0 (3:0)

Bramki: 25' Mosór, 29', 44' Rakoczy

Polska: Tobiasz - Mosór, Peda (65' Matysik), Bejger - Kłudka, Łęgowski, Rakoczy (81' Oyedele), Biegański, Szmyt - Marchwiński (64' Szymczak), Włodarczyk (64' Myszor)

Kosowo: Besson - Haxha, Hoti, Zumbert, Rexhaj (46'  Tusha) - Smakaj (64' Berisha), Llugiqi, Simnica (46' Podrimaj), Avdyli, Zeneli - Krasniqi (46' Tahiri)

Żółte kartki: 35' Marchwiński - 18' Simnica, 33' Smakaj, 56' Haxha, 60' Podrimaj, 80' Llugiqi, 83' Tahiri

Sędzia: Lothar D'Hondt