Eliminacje ME: nerwowy remis w Eskisehir
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Robert Kajzer
  • Data publikacji: 08.09.2023, 23:10

W meczu grupy D liderująca Turcja rzutem na taśmę zremisowała 1:1 z reprezentacją Armenii. Mimo bycia znacznym faworytem Turcy zdobyli wyrównującą bramkę dopiero w 88 minucie.

Pierwsze pięć minut ubiegało pod dyktando Turków wymieniających krótkie podania. Po tym czasie Ormianie zaczęli grać aktywniej naciskając rywali pressingiem, a nawet próbując niespodziewanego strzału. Gospodarze przyśpieszyli grę co pozwoliło na przerwanie obrony gości. Zakończyło się to  strzałem Yilmaza prosto w bramkarza. Oba zespoły grały dosyć zachowawczo i mimo kilku akcji "Kraju Półksiężyca" i kolejnej szansy Yilmaza wynik pozostawał bez zmian. Po półgodzinnej grze mecz ruszył na poważnie i ekipy wymieniały się w groźnych akcjach. Na nieszczęście reprezentacji Turcji nieskutecznością wykazywali się niektórzy zawodnicy, którzy mimo dogodnych sytuacji nie potrafili zmieścić piłki w siatce. W pierwszej połowie nie ujrzeliśmy ani jednej bramki.

Druga połowa zaczęła się od trzęsienia ziemi w tureckim zespole. W 48 minucie po ogromnym zamieszaniu w obronie gospodarzy do piłki dobiega Dashyan wpychając ją do bramki. Przy bramce Armenii dużą role odegrał błąd Ozkacara, który nie trafił w piłkę przy odbiorze. Turkowie oszołomieni bramką dopuszczali Ormian do jeszcze większej ilości groźnych akcji. Podrażnieni piłkarze Turcji  desperacko próbowali strzałów, które w rezultacie były nieskuteczne dzięki dobrej grze obronnej gości. Natarczywie atakujący Turcy próbowali do końca zrobić wszystko, aby urwać chociaż punkt Ormianom. W końcówce panował chaos po obu stronach. W 88 minucie Turcja dopięła swego, gdy po obronie bramkarza na jedenastym metrze do futbolówki dopadł Yildimir pakując ją do pustej bramki. Mecz zakończył się podziałem punktów i rozczarowaniem reprezentacji Turcji.

Turcja-Armenia  1:1 (0:0)

Bramki: 49' Dashyan, 88' Yildimir

Żółte Kartki: 27' Bichakhchyan, 74' Cancarevic, 79' Soyuncu, 82' Haroyan, 86' Yildimir, 90+2' Demiral

Turcja: Gunok - Celik (Muldur) - Demiral - Soyuncu - Ozkacar (Bulut) - Yuksek (Kahveci) - Under - Kokcu - Calhanoglu - Akturkoglu (Yildirim) - Yilmaz (Dervisoglu)

Armenia: Cancarevic - Dashyan - Haroyan - Harutyunyan - Mkrtchyan - Iwu - Spertsyan - Tiknizyan (Hovhannisyan) - Zelarayan (Briasco) - Bichakhchyan (Serobyan) - Ranos (Adamyan)

Sędzia: Daniele Orsato