Eliminacje ME: remis Ukrainy z Anglią

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 09.09.2023, 21:38

Ukraina zremisowała we Wrocławiu z Anglią 1:1 w meczu na szczycie grupy C eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej.Bramkę dla gospodarzy tego meczy strzelił Zinczenko, wyrównał Walker.

Z oczywistych względów mecz odbył się na neutralnym terenie. Jednak Ukraińcy mogli liczyć na potężne wsparcie swoich rodaków, którzy Tarczyński Arena wypełnili do ostatniego miejsca. Atmosfera meczu byłą świetna, dostosowali się do niej kibice angielscy, jednak sam poziom meczu nie zachwycił. Anglicy byli faworytami, dotąd wygrali wszystkie cztery gry, Ukraińcy zajmowali drugie miejsce  z sześcioma punktami na koncie.

Mecz rozpoczął się od przytłaczającej przewagi Anglików, którzy przez pierwszy kwadrans w zasadzie nie pozwolili rywalom przekroczyć linii środkowej. Ukraińcy bronili się mądrze i szczęśliwie, angielscy napastnicy mieli mocno rozregulowane celowniki. Po 15 minutach Ukraińcy zaczęli wychylać nosy ze swojej połowy, z początku dość nieśmiało, ale w 26. minucie już bardzo efektownie i efektywnie. Szybką zespołową akcję pięknym strzałem wykończył grający w Arsenalu Zinczenko. Anglicy niemal natychmiast rzucili się do odrabiania strat, ale długo zmasowana obrona dawała Ukrainie utrzymanie prowadzenia.  Dopiero w 41. minucie idealne podanie Kane wykorzystał Walker, wyrownując stan meczu.

W drugiej połowie nadal dominowali Anglicy, którzy mieli kilka znakomitych okazji do strzelenia drugiej bramki. Na posterunku był jednak ukraiński bramkarz, któremu raz, po uderzeniu Saki pomogła poprzeczka. Kilka razy Anglicy dali się też złapać na spalone. Ukraińcy próbowali kontrować, ale im bliżej było ostatniego gwizdka, tym bardziej koncentrowali się na utrzymaniu remisowego wyniku. Tak też ten mecz się zakończył, obie drużyny z ostatecznego rozstrzygnięcia zdawały się być zadowolone.

Ukraina - Anglia 1:1 (1:1)
Bramki: Zinczenko 26' - Walker 43 '

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.