Eliminacje ME: Mołdawianie kontynuują passe

• Dodał: Robert Kajzer
  • Data publikacji: 10.09.2023, 20:35

Ekipa Wysp Owczych po porażce z Polakami podejmowała u siebie Mołdawię. Farerzy ulegli rywalom 0:1. Tym samym zwycięska reprezentacja wskoczyła na drugie miejsce w grupie.

Pierwsze pięć minut było wyrównane. Mimo to więcej efektywnej gry prowadzili Farerzy oddając strzały. Po tym czasie gospodarze znacznie zdominowali posiadanie piłki. Mołdawianie wyprowadzali pojedyncze akcje, jednak podejście pod pole karne rywala pozwalało im tylko na niecelne próby. Po blisko pół godziny goście przełamali się wychodząc kolejnym kontratakiem. Zaatakowali, oddając strzał zza pola karnego, na nic się to zdało gdyż górą był bramkarz. Wyspiarze odpowiedzieli na tą groźną sytuacje kolejnym strzałem, ale nieskutecznie. Mołdawia mimo mniejszego posiadania przerywała dominacje rywala znów zmuszając golkipera rywala do interwencji.

W drugą połowę lepiej zdecydowanie lepiej weszli Mołdawianie przejmując na chwilę kontrolę. W 53 minucie po podaniu w pole karne Wysp Owczych piłkę do siatki wepchnął Vadim Rata. Mołdawia otworzyła tym samym wynik na 1:0.  Pozostała część meczu to desperacka chęć odrobienia przez Farerów strat. Ich rywale w drugiej połowie czuli się  znacznie lepiej i mimo dominacji w posiadaniu przez wyspiarzy to ilością akcji prowadziła Mołdawia. Końcówka meczu była nerwowa na obu połowach, ale sytuacja na tablicy wyników pozostała już bez zmian.

Wyspy Owcze - Mołdawia  0:1  (0:0)

Bramki: 53' Rata

Żółte Kartki: 11' Motpan, 59' Rata, 71' Andreasen,

Wyspy Owcze: Lamhuage - Sorensen (Joensen) - Faero - Vatnhamar - Davidsen - Bjartalid - Hendriksson - Andreasen (Askham) - Johansen (Vatnahamar) - Olsen (Radosavlijevic) - Edmundson  (Agnarsson)

Mołdawia: Railean - Marandici - Posmac -  Babogolo - Craciun - Revenco - Stina (Postolachi) - Rata (Cojocari) - Motpan (Bogaciuc) - Damascan (Cojocaru) - Nicolaescu (Platica)