Flensburg lepszy w meczu na szczycie Bundesligi

• Data publikacji: 04.11.2018, 21:10

Za nami 11. kolejka ligi niemieckiej szczypiornistów. Hitem serii gier był mecz SG Flensburg- Handewitt z SC Magdeburg. Flensburg w meczu na szczycie wygrał 26:25.

Przed meczem na szczycie Flensburga z Magdeburgiem obydwa zespoły miały po 20 punktów, ale Wikingowie mieli rozegrany jeden mecz mniej. Flensburg-Handewitt podtrzymał serię zwycięstw. Wikingowie nie przegrali jeszcze żadnego meczu w sezonie. Triumf nad Magdeburgiem jest bardzo cenny. Już po 8. minutach Flensburg prowadził 7:3. Wikingowie utrzymywali przewagę i do przerwy było 14:11. Na pięć minut po przerwie Magdeburg zbliżył się na jedną bramkę różnicy. W 41. minucie gry był remis 17:17. Gospodarze błyskawicznie wrócili na trzybramkowe prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem Flensburg miał cztery trafienia przewagi. SC Magdeburg walczył do końca, ale ostatecznie przegrał 25:26. Piotr Chrapkowski nie zdobył żadnej bramki. Najskuteczniejszy na boisku był Robert Weber. Skrzydłowy Magdeburga rzucił 12 bramek.

Z bardzo trudnym rywalem mierzył się Bergischer HC. Zespół Macieja Majdzińskiego przegrał 25:30 z Rhein Neckar Loewen, a Polak otrzymał dwuminutową karę. Lwy są na czwartym, a Bergischer na piątym miejscu w tabeli. Ze zwycięstwa swojej drużyny cieszył się tylko jeden polski zawodnik. SC DHfK Leipzig z Maciejem Gębalą w składzie wygrał 29:25 z Frisch Auf Goppingen. Polak nie wpisał się na listę strzelców. W 11. kolejce wygrali także: TVB Stuttgart, HC Erlangen, SG BBM Bietigheim, MT Melsungen, HSG Wetzlar i THW Kiel.