Ligue 1: Montpellier pokonuje Marsylię i wskakuje na drugie miejsce

• Data publikacji: 04.11.2018, 22:54

Olimpique Marsylia przegrała z kretesem z Montpellier Heault SC 0:3. Dzięki wygranej gospodarze wskoczyli na drugie miejsce w tabeli Ligue 1, Marsylia tymczasem wypadła poza pierwszą piątkę ligi.

W obecnym sezonie we Francji 19 drużyn może bić się już tylko o drugie miejsce w lidze, premiowane bezpośrednim awansem do Ligi Mistrzów. Na tę pozycję wspięło się Montpellier, które wskoczyło w buty AS Monaco i zaskakuje całą piłkarską Francję w tym sezonie. W mieście na południu Francji tak dobrze nie grano w piłkę od 2012 roku kiedy to dzisiejsi gospodarze sięgnęli po mistrzostwo Francji. Olimpique Marsylia tymczasem przegrywa swój drugi mecz z rzędu - tydzień temu Les Olympiens ponieśli porażkę z PSG.

W pierwszej połowie dwie dobre okazje mieli zawodnicy przyjezdnej drużyny, a konkretniej Valere Germain i Dimitri Payet. Najpierw ten pierwszy w dobrej sytuacji niecelnie strzelał z główki. 10 minut później to Payet próbował swojego szczęscia, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż nad poprzeczką. W rezultacie Marsylia nie oddała ani jednego celnego strzału w pierwszej połowie.

Dzisiaj strzelanie rozpoczęło się dopiero w drugiej połowie. Niestety dla gości, tylko Steve Mandanda musiał wyciągać piłkę z siatki. W 51. minucie swojego pierwszego gola zdobyć Gaetan Laborde, który doskoczył do dośrodkowanej piłki i głową skierował ją do siatki. 9 minut później napastnik wymierzył kolejny cios. Tym razem użył do tego nogi. Francuz przejął piłkę w polu karnym, przesunął się z nią do środka i z lewej nogi trafił idealnie obok słupka. Jeśli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, kto wygra mecz, to rozwiał je Paul Lasne, który był autorem trzeciej bramki. Skrzydłowy otrzymał piłkę w polu karnym i bez zastanowienia skierował ją obok lewego słupka bramki Mandandy. Marsylia mimo mocnego składu na papierze przegrywa z Montpellier. Nie da się jednak ukryć, że zawodnicy gospodarzy są po prostu w bardzo dobrej formie i niestraszne im wielkie nazwiska ze świata piłki. W rezultacie Montpellier rozbił rywali aż 3:0 i to oni znajdują się za plecami PSG. Do starcia między obiema drużynami dojdzie jednak dopiero za miesiąc, na początku grudnia.

Montpellier Hérault SC - Olympique Marsylia 3:0 (0:0)

Bramki: Laborde 51', 62', Lasne 70'

Montpellier: Lecomte - Cozza, Hilton, Congre, Lasne, Le Tallec, Skhiri, Aguilar, Mollet (85' Oyongo), Delort, Laborde (79' Sambia)

OM: Mandanda - Sarr, Rami, Kamara, Amavi, Sanson (59' Ocampos), Strootman, Luiz Gustavo, Thauvin, Germain (68' N'Jie), Payet

Kartki: 30' Thauvin, 54' Sanson

Sędziował: A. Gautier (Francja)

Wszystkie wyniki 12. kolejki Ligue 1:

PSG - Lille 2:1 (0:0)

Olimpique Lyon - Girondins Bordeaux 1:1 (1:0) - Igor Lewczuk dalej z kontuzją nogi

SM Caen - Stade de Rennes 1:2 (0:0)

Dijon FCO - Nimes Olimpique 0:4 (0:2)

OGC Nice - Amiens SC 1:0 (1:0) - Kurzawa cały mecz na ławce

Stade de Reims - AS Monaco 1:0 (1:0) - 90 minut Glika

RC Strasbourg - Toulouse FC 1:1 (0:0)

FC Nantes - EA Guingamp 5:0 (1:0)

AS Saint-Etienne - Angers SCO 4:3 (2:2)