Serie A: Milan wyszarpał trzy punkty w Udine

• Data publikacji: 04.11.2018, 22:30

Na Dacia Arena w Udine, w ostatnim meczu 11. kolejki Serie A, Udinese grało z AC Milanem. Goście wygrali 0:1, strzelając gola w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Faworytem tego meczu byli podopieczni Gennaro Gattuso i rzeczywiście już od pierwszych minut sprawiali lepsze wrażenie. W 14. minucie Suso spróbował strzału zza pola karnego, lecz piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki Juana Musso. 180 sekund potem, swoją okazję mieli gospodarze, ale Kevin Lasagna również się nieznacznie pomylił. W 21. minucie kolejną szansę stworzyli sobie gracze Udine, jednak Hidde ter Avest fatalnie spudłował, będąc w naprawdę niezłej pozycji. Kilka minut później urazu nabawił się napastnik "rossonerich" Gonzalo Higuain i po kolejnych dziesięciu minutach opuścił boisko.

Dużo więcej działo się po zmianie stron. W 57. minucie Samu Castillejo ładnie przyjął sobie futbolówkę i nie zastanawiając się zbyt długo huknął w stronę bramki rywali, ale fenomenalnie interweniował w tej sytuacji Musso, odbijając strzał na rzut rożny. Trzy minuty potem, znów Castillejo szalał w polu karnym Udine, podał do Suso, lecz po uderzeniu Hiszpana piłka musnęła tylko poprzeczkę. Wydawało się, że skończy się bezbramkowym remisem, ale końcówka była bardzo gorąca. Najpierw, w 95. minucie, za bezsensowne podcięcie rywala wyleciał piłkarz gospodarzy Bram Nuytinck, zaś w 97. minucie, Alessio Romagnoli z krawędzi szesnastki tak zakręcił piłkę, że ta wpadła tuż przy prawym słupku. Sędzia upewnił się jeszcze na VAR, czy nie było tam przewinienia i po dodatkowych jedenastu minutach zakończył mecz.

Udinese 0:1 AC Milan (0:0)

Bramki: Romagnoli (90+7')

Udinese: Musso - Opoku, Troost-Ekong, Samir - Fofana, Mandragora, ter Avest (84' Nuytinck), Larsen, Pussetto (84' Balić) - De Paul (90+2' D'Allesandro), Lasagna

Milan: Donnarumma - Rodriguez, Romagnoli, Zapata, Abate - Laxalt (73' Borini), Bakayoko, Kessie, Suso - Higuain (35' Castillejo), Cutrone

Żółte kartki: Samir, Troost-Ekong, Pussetto - Kessie, Zapata, Romagnoli

Czerwona kartka: Nuytinck

Sędzia: Marco Di Bello

Wyniki wszystkich spotkań 11. kolejki Serie A:

Napoli 5:1 Empoli - Piotr Zieliński grał do 83 minuty, Arkadiusz Milik od 83 minuty i gol.

Inter 5:0 Genoa - Krzysztof Piątek grał od 51 minuty.

Fiorentina 1:1 Roma - Bartłomiej Drągowski cały mecz na ławce rezerwowych.

Juventus 3:1 Cagliari - Wojciech Szczęsny grał 90 minut.

Lazio 4:1 SPAL Ferrara - Thiago Cionek grał od 46 minuty i obejrzał żółtą kartkę.

Chievo 0:2 Sassuolo - Mariusz Stępiński i Paweł Jaroszyński grali 90 minut.

Parma 0:0 Frosinone - Bartosz Salamon cały mecz na ławce rezerwowych.

Sampdoria 1:4 Torino - Bartosz Bereszyński grał 90 minut, Karol Linetty od 14 minuty, Dawid Kownacki od 79 minuty.

Bologna 1:2 Atalanta - Arkadiusz Reca poza kadrą meczową.

Udinese 0:1 Milan - Łukasz Teodorczyk poza kadrą meczową.